PRESSARIS LIVE: Το πρώτο φιλικό της περιόδου! Άρης – Βέροια 1-1 ΤΕΛΙΚΟ (photos)

Ο Άρης που «χτίζεται» στα Τρία-Πέντε Πηγάδια Νάουσας δίνει σήμερα (18:00) το πρώτο του φιλικό ματς, ενόψει της νέας αγωνιστικής περιόδου. Αντίπαλος στο φιλικό προπονητικού χαρακτήρα η Βέροια, που φέτος κι αυτή θα αγωνιστεί στη Φούτμπολ Λιγκ.

Το PRESSARIS βρίσκεται στα Τρία Πέντε Πηγάδια και θα σας μεταδώσει live το παιχνίδι και το “τρίτο ημίχρονο”! Μείνετε συντονισμένοι…

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ, ΑΡΗΣ – ΒΕΡΟΙΑ 1-1

84′ ΓΚΟΛ: Ο Άρης ισοφαρίζει 1-1 με εύστοχο χτύπημα του Νέτο. Το πρώτο γκολ της νέας περιόδου από τον Βραζιλιάνο.

83′ Κερδίζει πέναλτι ο Νέτο.

80′ Φάουλ του Νέτο, πλασαριστά, σουτ του Μιλούνοβιτς, η μπάλα πέρασε άουτ.

73′ Σουτ του Ζυγκερίδη, μπλοκάρει ο Αναγνωστόπουλος

71′ Σουτ του Παυλίδη η μπάλα άουτ…

70′ Δοκάρι για τη Βέροια: Δυνατό σουτ του Ρούνεϊ έξω από την περιοχή, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Αναγνωστόπουλου

67′ Σουτ του Τσουμάνη από μακριά η μπάλα άουτ.

60′ Καλό γύρισμα του Τσουμάνη, προβολή του Πασά η μπάλα πέρασε κόρνερ.

57′ Σπουδαία ευκαιρία για τον Άρη. Φάουλ του Νέτο, προβολή του Σόουζα στο δεύτερο δοκάρι, αλλά δεν κατάφερε να την σπρώξει στα δίχτυα,

50′ Μέσα σε ένα λεπτό ένα σουτ για κάθε ομάδα από Μιλούνοβιτς και Ουνγιαλίδη, χωρίς αποτέλεσμα.

47′ Ανατράπηκε ο Ντάγκρας στην περιοχή, ζήτησε πέναλτι, αλλά δεν έδωσε τίποτα ο διαιτητής.

O Πασάς στην κορυφή της επίθεσης με δεκάρι τον Μιλούνοβιτς. Στα στόπερ Κλιγγόπουλος, Σόοουζα με Τσουμάνη αριστερά και Τζανακάκη δεξιά, ενώ στον άξονα της μεσαίας γραμμής ο Νίκιτς με τον Παυλίδη. Αριστερά στην επίθεση ο Ντάγκρας και δεξιά ο Νέτο.

Αλλαξε όλη η ενδεκάδα του Αρη. Μπήκαν στο παιχνίδι οι Αναγνωστόπουλος, Τσουμάνης, Σόουζα, Τζανακάκης, Νέτο, Νίκιτς, Παυλίδης, Κλιγγόπουλος, Μιλούνοβιτς, Πασάς, Ντάγκρας.

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Σε αυτά τα 45΄λεπτά ο Άρης έδειξε αρκετά μεσοεπιθετικά προβλήματα, πολλές βαθιές μπαλιές χωρίς στόχο και λάθη στο κέντρο, την ώρα που η Βέροια αρκέστηκε στο πολύ τρέξιμο και τις αντεπιθέσεις.

ΤΕΛΟΣ Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45′ ΓΚΟΛ: Η Βέροια προηγείται (0-1). Ατομική προσπάθεια από τον Ντόγο και σουτ του τελευταίου, η μπάλα κόντρα στους αμυντικούς, έφθασε στον Μπαστάνο, ο οποίος από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

32′ Πολύ καλή στιγμή για τον Άρη για να ανοίξει το σκορ. Κόρνερ του Λώττα, πετάχθηκε στην πορεία της μπάλας ο Καπνίδης, ενώ ήταν αμαρκάριστος, αλλά αυτή πέρασε άουτ.

30′ Μικρή διακοπή του αγώνα για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές των δυο ομάδων, λόγω της υψηλής θερμοκρασίας που επικρατεί.

22′ Καλό σουτ του Μπαστιάνου, άουτ. Μια επικίνδυνη φάση από λάθος του Μουμίν στο κέντρο.

21′ Ακυρώθηκε γκολ του Μαραγκού για φάουλ στον τερματοφύλακα της Βέροιας.

8′ Οριζόντιο δοκάρι για τον Άρη μετά από κεφαλιά του Μουμίν, η μπάλα έσκασε στο έδαφος, φάνηκε ότι πέρασε την γραμμή, αλλά ο διαιτητής δεν έδειξε σέντρα.

5′ Σουτ διαγώνιο του Κάσσου αποκρουει ο τερματοφύλακας, πρώτη τελική για τον Άρη.

1′  Mε 15 λεπτά καθυστέρηση ξεκίνησε ο αγώνας Άρης – Βέροια με τους κιτρινόμαυρους στη σέντρα.

– Mε καθυστέρηση θα ξεκινήσει ο αγώνας, ακόμη οι ομάδες κάνουν προθέρμανση.

Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο Καραντώνης με βοηθούς τους Γιάντση και Κελεσίδη

Η πρώτη ενδεκάδα της νέας περιόδου, όπου την επέλεξε ο Δημήτρης Σπανός για τον Άρη είναι:

Καντιμοίρης, Βαλεριάνος, Δεληζήσης, Μαραγκός, Μπούρμπος, Μουμίν, Ιντζόγλου, Μπαργκάν, Κάσσος, Λώττας, Καπνίδης.

Αναλυτικά: ο Καντιμοίρης κάτω από τα δοκάρια, αριστερό μπακ ο Βαλεριάνος, δεξί ο Μπούρμπος και οι Δεληζήσης, Μαραγκός στο κέντρο της άμυνας. Μουμίν και Ιντζόγλου στον άξονα, με τον Καπνίδη στην κορυφή και τριάδα από πίσω του τους Μπαργκάν, Κάσσο και Λώττας.

Στον πάγκο είναι οι: Αναγνωστόπουλος, Τσουμάνης, Σόουζα, Τζανακάκης, Νέτο, Νίκιτς, Παυλίδης, Κλιγγόπουλος, Μιλούνοβιτς, Πασάς, Ντάγκρας, Καλούδης.

Ο Δημήτρης Σπανός δεν θα έχει στη διάθεσή του, τους τραυματίες Πίντο και Ντούνη, καθώς και τους Διαμαντόπουλο και Στεφάνοβιτς, που ταλαιπωρούνται από ίωση.