PRESSARIS-LIVE: Eθνικός Ν. Αγιονερίου – Άρης 1-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Στο Κιλκίς δοκιμάζεται σήμερα ο Άρης, που αντιμετωπίζει στις 16:00 στο Δημοτικό Στάδιο της πόλης τον Εθνικό Νέου Αγιονερίου στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ΄Εθνικής.

Tο PRESSARIS βρίσκεται στο Δημοτικό Στάδιο Κιλκίς απ΄όπου θα σας μεταφέρει λεπτός προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης, το ρεπορτάζ πριν, αλλά και μετά τον αγώνα. Μείνετε συντονισμένοι…

88΄Στη θέση του Παυλίδη ο Καλογέρης

85΄Κίτρινη κάρτα στον Μενικάλι

82 Ο Μενικάλι στη θέση του

76΄ΓΚΟΛ (1-2) για τον Άρη! Άμεση απάντηση! Με τη σέντρα, ο Ντούνης σέντραρε και ο Κυβελίδης στην έστειλε στα δίχτυα για το 1-2!

75΄Στη θέση του Καπνίδη ο Κυβελίδης

75΄Γκολ το Αγιονέρι με τον Καρασίμο να ισοφαρίζει

75΄Έχει πέσει ο ρυθμός του Άρη, που διατηρεί ωστόσο την πρωτοβουλία των κινήσεων

65΄Καπνίδης και Παυλίδη πήγαν μαζί στην μπάλα, ο φορ του Άρη έκανε το πλασέ, αλλά υποδείχθηκε σε θεση οφ σαιντ

65΄Κίτρινη στον Στεφανίδη Στ.

62΄Επικίνδυνη σέντρα του Δρόσου σε κόρνερ ο Τζινάρ

61΄Ο Ντούνης κέρδισε στο σπριντ τον Μιλκούδη, αλλά ο Γουναρίδη βγήκε έγκαιρα και απομάκρυνε

58΄Ωραία σέντρα του Καζναφέρη, κεφαλιά του Μελισσά η μπάλα αουτ

57΄Με δεύτερη προσπάθεια ο Στεφανίδης πλάσαρε, αλλά η μπάλα πέρασε αουτ και βρήκε το πάνω μέρος των διχτύων του Τζινάρ

54΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Ντούνης σούταρε από την μικρή περιοχή, αλλά ο Γουναρίδης απέκρουσε εντυπωσιακά

50΄Ένα σουτ του Υψηλού δεν ανησύχησε ο Τζινάρ

46΄Αλλαγή για το Αγιονέρι. Στη θέση του Πεχλιβάνη ο Γιώργης

46΄Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Τέλος πρώτου ημιχρόνου με τον Άρη να προηγείται με 1-0 χάρις στο τέρμα του Ντούνη στο 34΄

37΄Κίτρινη στον Γεωργιάδη

34΄ΓΚΟΛ (0-1) ο Άρης! Ο Ν΄Λουντούλου, έβγαλε εξαιρετκά στον Γεωργιάδη, ο οποίος γύρισε παράλληλα στην εστία και ο Ντούνης με πλασέ την έστειλε στα δίχτυα του Γουναρίδη για το 0-1.

27΄Σουτ του Καζναφέρη εκτός περιοχής άουτ

24΄Ατομική προσπάθεια και σουτ του Ν΄Λουντούλου η μπάλα ψηλά αουτ

20΄Επικίνδυνη αντεπίθεση των γηπεδούχων απομάκρυναν την σέντρα του Δρόσου οι αμυντικοί του Άρη

7΄Καλό σουτ του Παυλίδη η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Γουναρίδη

6΄Πιέζει με τον Ντούνη ο Άρης, γύρισμα στη μικρή περιοχή, απομάκρυναν όπως όπως οι αμυντικοί του Αγιονερίου

2΄Πρώτη καλή ευκαιρία για τον Άρη. Πλασέ του Ντούνη, η μπάλα σε κόρνερ από προβολή αμυντικού

1΄Ξεκίνησε η αναμέτρηση. Στη σέντρα ο Άρης

Εθνικός: Γουναρίδης, Μπουζούρας, Τριανταφυλλίδης (84΄Μενικάλι), Κοντσίδης, Μιλκούδης, Καρασήμος, Υψηλός, Στεφανίδης Στ, Στεφανίδης Ν., Πεχλιβάνης (46΄Γιώργης), Δρόσος

Στον πάγκο: Mαυροκεφαλίδης, Γιώργης, Μενικάλι, Γιώτας, Μήτσιος, Φραγγής, Παπαδόπουλος

Άρης: Tζινάρ, Ραούλ Μπράβο, Γεωργιάδης, Σαμαράς, Ρόβας, Μελισσάς, Ντούνης, Ν΄Λουντούλου (90΄Ντόγος), Καπνίδης (75΄Κυβελίδης), Παυλίδης (88΄Καλογέρης), Καζναφέρης

Στον πάγκο: Kυβελίδης, Μαζουλουξής, Καλογέρης, Σιδεράκης, Ντόγος, Τάτος, Κωνσταντινίδης