Serie Α: Ούτε τώρα η Τορίνο, αλώβητη στο ντέρμπι η Γιουβέντους! (video)

Δεν χάνει από την Τορίνο ούτε με αίτηση η Γιουβέντους. Σε ένα ακόμη «Derby della Mole» η Γηραιά Κυρία έφυγε αλώβητη από την έδρα της «γκρανάτα», με το τελικό 0-0 να την φέρνει ακόμη πιο κοντά στην εξασφάλιση της 3ης θέσης.

Παιχνίδι για γερά νεύρα σε όλη τη διάρκειά του, με τον Βλάχοβιτς να σπαταλά κάθε φάση που του παρουσιάστηκε στο πρώτο μέρος, χάνοντας την ευκαιρία να βάλει σε θέση οδηγού τη Γιουβέντους. Με τον Μπελανόβα να έχει την μοναδική καλή τελική από πλευράς γηπεδούχων στο 42ο λεπτό, όταν η κεφαλιά του πέρασε λίγο άουτ.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με γκολ για την Τορίνο, αλλά το τέρμα του Ζαπάτα δεν μέτρησε τελικά για επιθετικό φάουλ, ενώ ο Σέζνι έβαλε εντυπωσιακά την προσπάθεια του Σανάμπρια στο 60ο λεπτό, αλλά και του Βοϊβόντα στο 74’. Δύο λεπτά αργότερα δε, ήταν η σειρά του Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς να κάνει φοβερή επέμβαση στο σουτ του Γιλντίζ, κρατώντας το 0-0.

Τα λεπτά περνούσαν, τα νεύρα ολοένα και αυξάνονταν, με τον Γιούριτς να αποβάλλεται για άλλο ένα ματς. Και στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Λαζάρο έφτασε κοντά στο να «ξεράνει» τη Γιουβέντους, αλλά η κεφαλιά του από πλεονεκτική θέση πέρασε λίγο άουτ σφραγίζοντας επί της ουσίας το τελικό 0-0, με την γκρανάτα να μην έχει νίκη σε ντέρμπι απέναντι στους μπιανκονέρι από το 2015.