Serie A: Λύτρωση της Ίντερ με Φρατέζι στο 94’ και χαμένο πέναλτι της Βερόνα στο 100’! (video)

Έσπασαν καρδιές στο «Μεάτσα», με την Ίντερ να προηγείται 2-1 της Βερόνα στο 94’ και να δείχνει πως κλειδώνει τη νίκη, αλλά την πήρε τελικά χάρη στο χαμένο πέναλτι του Ανρί στο 100’.

Ανοιχτό παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο αλλά η αμυντική σιγουριά της Ίντερ και φυσικά η αποτελεσματικότητα του Λαουτάρο Μαρτίνες, έκαναν την διαφορά.

Ο Αργεντινός σκόραρε στο 13ο λεπτό μετά από ασίστ του Μικιταριάν και έφτασε 16 γκολ για να γίνει μόλις ο δεύτερος παίκτης των νερατζούρι τις τελευταίες 20 σεζόν που πετυχαίνει πάνω από 15 γκολ στο τέλος του πρώτου γύρου μετά τον Ικάρντι την σεζόν 17/18 (17 γκολ). Ημίχρονο 1-0.

Το δεύτερο σαρανταπεντάλεπτο άλλη ιστορία. Θρίλερ.

Στο 73ο λεπτό μπήκε στο γήπεδο ο Ανρί για τους φιλοξενούμενους και ισοφάρισε 1-1 μόλις 45″ μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο για το πιο γρήγορο φετινό γκολ από αναπληρωματικό στην Σέριε Α.

Μετά από δυο μεγάλες χαμένες ευκαιρίες του Αρναούτοβιτς (79′ και 90+2) το 2-1 ήρθε από τον Φρατέζι στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων και μετά… τρέλα.

Αποβλήθηκε ο Λάζοβιτς για τους φιλοξενούμενους (90+5). Οι Μπαρέλα και Σάντσες έχασαν τεράστιες ευκαιρίες να κλειδώσουν το ματς (90+6) και η Βερόνα κέρδισε πέναλτι με τον Ανρί να στέλνει την μπάλα στο δοκάρι (90+9) .

Στο φινάλε μια απίστευτα δραματική νίκη για την Ίντερ η οποία παρέμεινε πρώτη στην βαθμολογία.