Serie A: Πέρασε από το Τορίνο η Ουντινέζε

Εντυπωσιακό το ματς στο Τορίνο, με την τοπική ομάδα να υποδέχεται την Ουντινέζε, στο πλαίσιο της 11ης ημέρας της Serie A, και να γνωρίζει την ήττα με 3-2.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τα γκολ των Πουσέτο (24′) και Ντε Πολ (54′), αλλά στη συνέχεια, στην επανάληψη, το ματς πήρε «φωτιά» με τρία γκολ σε τρία λεπτά!

Οι γηπεδούχοι μείωσαν αρχικά με τον Μπελότι στο 67ο λεπτό και αμέσως μετά ο Μπονατσόλι ισοφάρισε το ματς. Στο επόμενο, όμως, λεπτό η Ουντινέζε βρήκε και πάλι το δρόμο προς τα δίχτυα με τον Νεστορόσφκι, «γράφοντας» το τελικό 3-2.

Νωρίτερα, χάρηκε επιτέλους νίκη η Κροτόνε, η οποία επικράτησε με 4-1 της Σπέτσια. Στο ντέρμπι των «νεοφώτιστων» οι γηπεδούχοι πήραν την πρώτη νίκη, και μάλιστα με εντυπωσιακό σκορ, στη σεζόν, αλλά παραμένουν στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.