Serie A: Τεσσάρα με σούπερ ανατροπή η Ίντερ

Αν και βρέθηκε να χάνει με δύο γκολ διαφορά στο 62′ η Ίντερ έκανε τρομερή ανατροπή και επικράτησε 4-2 της Τορίνο στο Μεάτσα.

ΗΤορίνο ήταν εξαιρετική για πάνω από μία αγωνιστική ώρα στο “Μεάτσα” και με τα γκολ των Τζάτζα (45+2′) και Ανσάλντι (62′ με πέναλτι) έδειχνε ικανή να πάρει μία σπουδαία νίκη κόντρα στην Ίντερ για την 8η αγωνιστικη της Serie A, όμως κάπου εκεί το θηρίο ξύπνησε και η ανατροπή ήταν θέμα χρόνου.

Οι Σάντσες και Λουκακού έφεραν απόλυτη ισορροπία με δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά και στο 84′ ο Βέλγος διεθνής επιθετικός έδωσε προβάδισμα στους νερατζούρι από το σημείο του πέναλτι για πρώτη φορά στο παιχνίδι, για να προσθέσει το κερασάκι στην τούρτα ο Λαουτάρτο Μαρτίνες, γράφοντας το 4-2 στο 90ο λεπτό.