Super League: Ανάσα για τον ΠΑΣ, 2-1 με ανατροπή τον Αστέρα

Σε ένα συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι, με το οποίο ολοκληρώθηκε η 10η αγωνιστική της Super League, ο ΠΑΣ Γιάννινα με ανατροπή, κέρδισε στους Ζωσιμάδες τον Αστέρα Τρίπολης με 2-1 και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν πρώτοι το γκολ, στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου με τον Ρεγκίς, ο οποίος με σουτ νίκησε τον Αθανασίου για το 0-1. Ο ΠΑΣ στο 63’ βρήκε το γκολ της ισοφάρισης. Ο Φοφανά έκανε την κάθετη στον Σόρια, αυτός γύρισε και ο Μπαλάν, ο οποίος είχε μπει δύο λεπτά νωρίτερα εκτέλεσε για το 1-1. Η ανατροπή ολοκληρώθηκε στο 76′. Ο Μορέιρα, έπειτα από ατομική ενέργεια, γύρισε στον Φοφανά, ο οποίος σε άδεια εστία πέτυχε το 2-1.

ΠΑΣ Γιάννινα (Θανάσης Στάικος): Αθανασίου, Σόρια, Πήλιος, Παντελάκης, Εραμούσπε, Καραχάλιος (55’ Λώλης Αλ.), Μπιλμπάο, Μορέιρα, Τζίμας (61’ Μπαλάν), Ροσέρο (88′ Λιάσος), Παμλίδης (61’ Φοφανά).

Αστέρας Τρίπολης (Ηρακλής Μεταξάς): Τσιφτσής, Καστάνο, Ζουκάνοβιτς, Άλβαρες, Γκαρντάβσκι (64’ Ντομίνγκεθ), Στάνκο, Μουνάφο (83’ Ιγκλέσιας), Σίτο, Ρεγκίς, Τιλίκα (35’ Ριέρα), Μπαρτόλο (46’ Μπενίτο).