Super League: Ατρόμητος-Άρης, η ανάλυση… (videos)

H Super League αναλύει την σημερινή αναμέτρηση του Άρη με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι για την 11η αγωνιστική.

Αναλυτικά:

Η αγωνιστική ξεκινά με ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι, καθώς στο Περιστέρι δοκιμάζονται οι προσδοκίες δύο ομάδων.

Του Ατρομήτου, που θέλει να διεκδικήσει μια θέση στην εξάδα και του Άρη, που παρά την ήττα του από τον Ολυμπιακό, θέλει να συνεχίσει την πτήση κορυφής και το εκτός έδρας απόλυτο.

Ο Ατρόμητος

Ο Ατρόμητος πήρε 0-0 στη Λάρισα, κάνοντας την τέταρτη ισοπαλία στο πρωτάθλημα ενώ έχει ακόμα τρεις νίκες και τρεις ήττες. Είχε πάνω από τρία χρόνια να φέρει 0-0 εκτός έδρας, αφού το προηγούμενο ήταν στις 17.09.2017 πάλι στη Λάρισα.
Είναι αήττητος στα τρία τελευταία, ενώ έχει μια νίκη στα τέσσερα τελευταία.

Έχει δεχτεί δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και 11 στο δεύτερο.

Στην έδρα του δεν κέρδισε τα δύο τελευταία, αφού νίκησε στα δύο προηγούμενα. Με τον Απόλλωνα ήταν η πρώτη ισοπαλία στην έδρα του μετά από τέσσερα παιχνίδια.

20.12.2020: Ατρόμητος – Λαμία

Οι πρώτοι σκόρερ στη σεζόν: Μανούσος 4, Γούτας 2.

Ο Άρης

Αφού γνώρισε την πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα από τον Ολυμπιακό, ο Άρης επέστρεψε στις νίκες με ένα θριαμβευτικό 3-0 μέσα στη Λάρισα.

Έφτασε τις επτά νίκες στο πρωτάθλημα, έχοντας μια ισοπαλία με τον ΠΑΣ και την ήττα από τον Ολυμπιακό. Επτά νίκες στους εννέα πρώτους αγώνες του είχε να κάνει εδώ και 40 χρόνια, από το 1980-81.

Στο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό δέχτηκε το μοναδικό ως τώρα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο!

Έχει σκοράρει και στα εννέα παιχνίδια της σεζόν.

Εκτός έδρας ο Άρης έχει το απόλυτο, με τέσσερις νίκες. Στα τρία πρώτα νίκησε 1-0, με Βόλο, Παναθηναϊκό και Παναιτωλικό, ενώ στη Λάρισα με 3-0. Σε όλα τα παιχνίδια προηγήθηκε 1-0 στο ημίχρονο. Είναι το καλύτερο ξεκίνημά του εκτός έδρας από το 1973-74, όταν είχε ξεκινήσει με πέντε νίκες, και τότε μάλιστα χωρίς να δεχτεί γκολ.

Επεκτείνοντας πέρσι δεν έχει δεχτεί γκολ στα έξι τελευταία εκτός έδρας και είναι φυσικά αήττητος. Έχει να χάσει και να δεχτεί γκολ από την 1ηΙουλίου, 2-0 από τον Παναθηναϊκό.

22.11.2020: Παναιτωλικός – Άρης 0-1
28.11.2020: Άρης – Ολυμπιακός 1-2

02.12.2020: ΑΕΛ – Άρης 0-3

13.12.2020: Άρης – ΠΑΟΚ
19.12.2020: ΟΦΗ – Άρης

Οι πρώτοι σκόρερ στη σεζόν: Μπρούνο Γκάμα 5, Μπερτόλιο και Μάνος από 2.