Super League: Κόλλησαν στο μηδέν Απόλλων Σμύρνης – Βόλος (videos)

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ Απόλλων Σμύρνης και Βόλου στη Ριζούπολη. Οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0 στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής των πλέι άουτ της Super League.
Η “Ελαφρά Ταξιαρχία” έχασε τη δυνατότητα να “καθαρίσει” μια και καλή την υπόθεση παραμονή στη μεγάλη κατηγορία, ενώ από τη πλευρά τους οι φιλοξενούμενοι παρατάχθηκαν με υπηρεσιακό τεχνικό τον Κώστα Μπράτσο για το γόητρο και μόνο.
Μία κεφαλιά του Ιωαννίδη που έφυγε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρια στο 29′ και επίσης μια κεφαλιά του Ντομίνγκες που μπλόκαρε ο Γκαραβέλης (35′) ήταν οι δύο καλύτερες στιγμές του Απόλλωνα στο πρώτο 45λεπτο.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν καλή στιγμή στο 49′ με ένα συρτό σουτ του Κολ που έφυγε λίγο άουτ. Ο Βόλος είχε ένα καλό σουτ με τον Μπουένο στο 62′ κι ένα με τον Κιάκο (84′), ενώ στο 75΄ο νεαρός Λογαράς έκανε το ντεμπούτο του στη Super League.

Οι γηπεδούχοι με εξαίρεση ένα πλασέ ου Μπεντινέλι στην κλειστή γωνία του Γκαραβέλη στο 86′, δεν απείλησαν στην τελική ευθεία του ματς κι έμειναν στο μηδέν.

Το 0-0 φέρνει τον Απόλλωνα Σμύρνης στους 31 βαθμούς και στο +4 από τον Παναιτωλικό, ενώ ο Βόλος έφτασε τους 40 βαθμούς.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Μάκης Χάβος): Βέρχουλστ, Χουχούμης, Ντομίνγκες, Λισγάρας, Μπαξεβανίδης, Φατιόν, Κολ (85΄Λαγός), Φερνάντεθ (92΄Ρώσση), Ιωαννίδης, Μπεντινέλι, Τσιλούλης (86΄Τσαμπούρης).

ΒΟΛΟΣ (ΚώσταςΜπράτσος): Γκαραβέλης, Ντεντάκης (75΄Ντεντάκης), Φεράρι, Μήτογλου (75΄Λογαράς), Σάντσες, Μπαριέντος (59΄Μπουένο), Κρητικός (75΄Δουβίκας), Νίνης, Μαρτίνες (68΄Κιάκος), Ριένστρα, Περέα.