Super League: Ο Αντζιέλσκι «έσωσε» το βαθμό για τον Ατρόμητο, 1-1 με τον Πανσερραϊκό – H βαθμολογία

Το γκολ του Κάρολ Αντζιέλσκι στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων χάρισε στον Ατρόμητο το βαθμό της ισοπαλίας στο παιχνίδι με τον Πανσερραϊκό στο Περιστέρι, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League.

Οι Σερραίοι προηγήθηκαν χάρη στο γκολ του Ζήση Χατζηστραβού (40’) και φάνηκε να κρατούν τους τρεις βαθμούς, προτού «μιλήσει» ο Πολωνός φορ που είχε περάσει ως αλλαγή, σε ένα ματς με λιγοστές καλές φάσεις αλλά με τρομερή ένταση.

Διαιτητής: Κωνσταντίνος Κατοίκος (Αθηνών)
Κίτρινες: Βαλένσια, Τζαβέλλας, Καμαρά – Αλεκσιτς, Ντανκερλουί, Πηλέας, Ουεντραόγκο.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Σάσα Ιλιτς): Τσιντώτας, Κεσχρίντα, Ντε Μποκ, Ασεβέδο, Τζαβέλλας, Γκονζάλες, Κούντε (74’ Κουέν), Καμαρά (87’ Ντιρκς), Ρομπάιγ (74’ Γιουμπιτάνα), Βαλένσια, Φριντζόνσον (46’ Αντζιέλσκι).
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Πάμπλο Γκαρσία): Χοβάν, Αυλωνίτης, Μπέργκστρομ, Μασαρίποφ (60’ Τόμας), Πηλέας (80’ Δεληγιαννίδης), Χατζηστραβός (88’ Κολομπίνο), Μορέιρα, Ουεντραόγκο, Πεταυράκης, Ντανκερλουί, Αλεξιτς.

*Στη φάση του 22ου λεπτού αποβλήθηκε ο τεχνικός διευθυντής του Ατρόμητου, Γιάννης Αγγελόπουλος αλλά και ο team manager του Πανσερραϊκού, Στέλιος Μαραγκός.

*Στο ημίχρονο η ΠΑΕ Ατρόμητος τίμησε τον Γιάννη Κατεμή για την προσφορά του στο σύλλογο.