Super League: Πέρασε με δυσκολία από το Αγρίνιο η ΑΕΚ, ισόπαλοι Ατρόμητος και ΠΑΣ Γιάννινα (videos)

Έστω κι αν δυσκολεύτηκε, η ΑΕΚ κατάφερε να επιστρέψει στις επιτυχίες, έπειτα από την ήττα στην Τούμπα. 1-1 έληξε το ματς στο Περιστέρι!

Η ομάδα του Βλάνταν Μιλόγεβιτς επικράτησε 3-1 του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο, σε αναμέτρηση για την 5η αγωνιστική της Super League. Λιβάι Γκαρσία (13’), Ογνιέν Βράνιες (26’) και Στίβεν Τσούμπερ (83’) τα γκολ για τους «κιτρινόμαυρους», μείωσε προσωρινά ο Νίκος Βέργος (58’) που είχε και προσπάθεια στο δοκάρι.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιάννης Αναστασίου): Ροντρίγκεζ (46’ Μελίσσας), Αντούνες (74’ Αποστολάκης), Βργκοτς, Βαρόνε, Λούι (86’ Μόρσεϊ), Βέργος, Ντίαζ, Κορνέλιους, Ντουάρτε (74’ Ζεστέντ), Φλόρες, Μεντόσα (41’ Μπαρμπόσα).

ΑΕΚ (Βλάνταν Μιλόγεβιτς): Στάνκοβιτς, Μισελέν, Βράνιες, Τζαβέλλας, Μοχαμαντί, Σιμόες (67’ Σιμάνσκι), Λε Ταλέκ (84’ Σάκχοφ), Μάνταλος (76’ Χατζισαφί), Γκαρσία (84’ Σβάρνας), Αραούχο (75’ Ανσαριφάρντ), Τσούμπερ.

Ατρόμητος και ΠΑΣ Γιάννινα βρήκαν από ένα γκολ στο Περιστέρι και μοιράστηκαν τους βαθμούς της ισοπαλίας. Ο Βίκτωρας Κλωναρίδης στο 6ο λεπτό άνοιξε το σκορ ενώ στις καθυστερήσεις οι φιλοξενούμενοι μπόρεσαν να βρουν το πολυπόθητο γκολ ισοφάρισης με τον Μορέιρα στο τέλος της αναμέτρησης.

Ατρόμητος (Γιώργος Παράσχος): Πίριτς, Βασιλαντωνόπουλος (90+3 Μουνίθ), Χατζηισαΐας, Παπαδόπουλος, Καστεγιάνο, Ντένιτς, Σάλομον, Γκαλβάο, Καρτάλης (61΄ Νάτσος}, Κλωναρίδης (75΄ Κωτσόπουλος), Κουλούρης (75΄ Μπεντινέλι).

ΠΑΣ Γιάννινα {Ηρακλής Μεταξάς): Λοντίγκιν, Σάλιακας, Κάργας, Εραμούσπε (82΄ Παντελάκης), Πίρσμαν, Μορέιρα (90΄+5 Λιάσος), Καραχάλιος {82΄ Μίνα), Ντομίνγκεθ, Σνάιντερ (65΄ Μπρένερ), Τριάδης (46΄ Λώλης), Περέα.