Super League 2: Νίκησε με… καθυστέρηση 2,5 μηνών και τερμάτισε δεύτερη η ΑΕΛ

Με καθυστέρηση 2,5 μηνών ολοκληρώθηκε το θεσσαλικό ντέρμπι της Νίκης Βόλου με την ΑΕΛ, για τη 18η αγωνιστική της Super League 2!

Η αναμέτρηση που είχε ξεκινήσει στις 7 του περασμένου Απριλίου και είχε διακοπεί στο 50ό της λεπτό λόγω πολύ σοβαρών επεισοδίων, συνεχίστηκε σήμερα (20/6), με το 2-1 υπέρ των «βυσσινί» να μην αλλάζει και να είναι το τελικό αποτέλεσμα, που έστειλε οριστικά την ΑΕΛ στη δεύτερη θέση του Βορείου ομίλου.

Στο ματς που είχε ξεκινήσει στο Πανθεσσαλικό, ο Τζιώρας είχε ανοίξει το σκορ για τη Νίκη, πριν ο Όγκμποε κάνει την ανατροπή για την ΑΕΛ, με δύο δικά του γκολ στο 41′ και το τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στη συνέχεια του… Δημοτικού Σταδίου Νεάπολης και με τον διαιτητή να επανεκκινεί το ματς από το 49′, οι δύο ομάδες έφτιαξαν ευκαιρίες για γκολ, με κορυφαία αυτή για την ΑΕΛ και τον Θωμαΐδη, που είχε δοκάρι στο 55′.

Νίκη Βόλου (Ελευθερόπουλος): Μπάγιτς, Τοπαλίδης, Αναστασίου, Γρομητσάρης, Ανδρέου, Κυριακίδης, Γαβριηλίδης, Κριμιτζάς, Κάσσος, Κρητικός, Τζώρας

ΑΕΛ (Γκουτσίδης): Σουλούκος, Καλουκιτσίδης, Θ. Παπαγεωργίου, Ηλιάδης, Μαξιμένκο, Πλέγας, Κ. Παπαγωργίου, Θωμαϊδης, Ογκμπόε, Πεντρόσο, Μαυρίας