Super League 2: Νίκη – ανάσα για την Προοδευτική (1-0) την Επισκοπή

Χάρη σε γκολ του Πάβλας στο 8ο λεπτό, η Προοδευτική επικράτησε 1-0 της Επισκοπής στο Κερατσίνι, στην αναμέτρηση με την οποία ολοκληρώθηκε η 11η αγωνιστική στον Β΄ όμιλο της Super League 2.

Η ομάδα του Κορυδαλλού πανηγύρισε την τρίτη φετινή νίκη της και πήρε βαθμολογική «ανάσα», ενώ αντίθετα το συγκρότημα της Κρήτης παραμένει στην προτελευταία θέση της κατάταξης με μόλις δύο βαθμούς.

15. ΠΑΟ Ρουφ 0

*Εκκρεμεί η τύχη των αγώνων Athens Kallithea FC – Ολυμπιακός Β’ (7η αγωνιστική – αποχώρησαν στο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι), ΠΑΟ Ρουφ – Επισκοπή (16η – μη θεωρημένα τα δελτία της Επισκοπής), Κηφισιά – Ηρόδοτος (16η – με το σκορ στο 2-0, οι φιλοξενούμενοι έμειναν με έξι παίκτες), Ολυμπιακός Β’ – Κηφισιά (17η – αποχώρησαν στο 23’ οι γηπεδούχοι), Επισκοπή – Athens Kallithea FC (17η – μη θεωρημένα τα δελτία της Επισκοπής) και Ηρόδοτος – ΑΕΚ Β’ (17η – παρατάχθηκαν με έξι παίκτες οι γηπεδούχοι).