Super League 2: Ο Μανιάς με δύο γκολ στέρησε τη νίκη στον Ηρακλή

Σε ένα δραματικό ματς, με τέσσερα γκολ, δύο αποβολές και ένα χαμένο πέναλτι, Διαγόρας και Ηρακλής ήρθαν ισόπαλοι 2-2 στη Ρόδο, στο ματς με το οποίο ολοκληρώθηκε η 25η αγωνιστική στον Α΄ όμιλο της Super League 2.

Οι γηπεδούχοι έμειναν από το 39΄ με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Γιανναράκη, και δύο λεπτά αργότερα ο Γιουμπιτάνα άνοιξε το σκορ για τον «Γηραιό». Ο Μανιάς ισοφάρισε με πέναλτι στο 65΄, αλλά οι Θεσσαλονικείς ξαναπήραν προβάδισμα στο 76΄ με τον Αλεξιτς.

Η αριθμητική ισορροπία αποκαταστάθηκε μετά την αποβολή του Κωστούλα στο 77΄, ο Διαγόρας (ο οποίος χρειάζεται βαθμούς για να διασφαλίσει την παραμονή του στην κατηγορία) πίεσε και κέρδισε νέο πέναλτι στο 86΄, όμως αυτή τη φορά ο Μανιάς νικήθηκε από τον Βελλίδη. Ενα λεπτό αργότερα, όμως, ο έμπειρος επιθετικός πήρε το… αίμα του πίσω, διαμορφώνοντας με κεφαλιά το τελικό 2-2.