Super League 2: Το απόλυτο ο Λεβαδειακός, νίκες για Χανιά και Καλαμάτα

Έκανε το «πέντε στα πέντε» ο Λεβαδειακός, ο οποίος επικράτησε με 2-1 εντός έδρας της ΑΕΚ Β’ που από το 78′ έπαιζε με αριθμητικό μειονέκτημα και ενώ το σκορ ήταν στο 1-1.

Ο Λεβαδειακός έκανε το «πέντε στα πέντε» στη Super League 2 επικρατώντας εντός έδρας με 2-1 της ΑΕΚ Β’ που από το 78′ αγωνιζόταν με δέκα παίκτες και ενώ σε εκείνο το σημείο το σκορ ήταν στο 1-1.

Το σκορ άνοιξε ο Νίκας στο 63ο λεπτό της αναμέτρησης με εξαιρετικό γκολ, με την δεύτερη ομάδα της ΑΕΚ να βρίσκει απάντηση στο 68ο λεπτό του παιχνιδιού με τον Ραντόνια. Η ΑΕΚ Β’ έμεινε με δέκα παίκτες στο 78′ και ο Ρόμο έδωσε στους γηπεδούχους τη νίκη στο 84′.

Ηρακλής-Λεβαδειακός

Χανιά και Καλαμάτα εκμεταλλεύτηκαν τις έδρες τους και ταυτόχρονα το «στραβοπάτημα» της Καλλιθέας στο Αιγάλεω (1-1) και με τις νίκες τους επί των Παναχαϊκής (4-1) και Ηλιούπολης (2-0) «συγκατοικούν» στην κορυφή του 2ου ομίλου της Super League 2 μετά από 5 αγωνιστικές.

Ο Ολυμπιακός Β΄ «καθάρισε» στα πρώτα 24 λεπτά τον αγώνα με τον Τηλυκράτη (1΄ Μαρίνος, 17΄ πεν. Ανδρούτσος, 24΄ Βλαχομήτρος, 84΄ Μπα), όταν προηγήθηκε με 3-0! Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν τελικά με 4-1 και με τη δεύτερη εφετινή τους νίκη (έχουν και δύο ισοπαλίες) έφτασαν ακόμη πιο κοντά στο να εξαλείψουν την τιμωρία των -10 βαθμών που τους είχε επιβληθεί από την Επιτροπή Εφέσεων της ΕΠΟ στη διάρκεια της περασμένης σεζόν.