Super League 2: Χτίζει σερί η Καλαμάτα του Αναστόπουλου με γκολάρα για… Όσκαρ (video)

Τη δεύτερη σερί νίκη της στην Super League 2 πήρε η Καλαμάτα του Νίκου Αναστόπουλου που επικράτησε 2-0 του Εργοτέλη στο γήπεδο της Μεσσήνης.

Σε ένα ματς όπου ο Αναστασόπουλος πέτυχε το γκολ της χρονιάς (φάουλ πίσω από το κέντρο), η Καλαμάτα νίκησε 2-0 τον Εργοτέλη και με το 2o σερί «τρίποντο» πλησίασε τα… ψηλά πατώματα της Super League 2.

Οι γηπεδούχοι σημείωσαν και τα δύο τέρματά τους στις καθυστερήσεις των δύο ημιχρόνων! Ο Μαρκόφσκι άνοιξε το σκορ στο 46′, παίρνοντας το… ριμπάουντ από τις προσπάθειες των Φελίπε και Παυλίδη, με τον Αναστασόπουλο να «γράφει» τη δική του γκολάρα στο 92′ για το τελικό σκορ.

Η Καλαμάτα, που είχε ξεκινήσει με δύο ήττες, πέτυχε δεύτερο σερί «τρίποντο» και πλέον έχει έξι βαθμούς, έναν λιγότερο από τον Εργοτέλη, που προερχόταν από μια ισοπαλία και δύο νίκες, έχοντας μόνο την ήττα στην πρεμιέρα στη Ρόδο.