Superleague: “Διπλό” του Απόλλωνα Σμύρνης επί του Παναιτωλικού (videos)

Ο Απόλλων Σμύρνης επικράτησε 1-0 του Παναιτωλικού έκτος έδρας με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν και το γκολ τους να ακυρώνεται μετά από οκτώ λεπτά με τη χρήση VAR ως οφσάιντ στην αρχή της φάσης.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με αρκετά καλό ρυθμό από τις δύο ομάδες αλλά χωρίς φάσεις προς τις δύο εστίες. Ο Παναιτωλικός στα πρώτα λεπτά είχε μια ελαφρά υπεροχή χωρίς να μπορεί να την αξιοποιήσει ενώ οι φιλοξενούμενοι στα πρώτα λεπτά κάλυπταν τα νώτα τους.

Ο Απόλλων Σμύρνης ήταν αυτός που κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ στην πρώτη ουσιαστικά τελική προς την εστία του Κνετ. Ο Ιωαννίδης έκανε πανέμορφη προσπάθεια από τα δεξιά και παράλληλο γύρισμα και ο Μαρκ Φερνάντεθ από κοντά με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.