Superleague: Ισοπαλία ΑΕΚ-ΠΑΟ – Η βαθμολογία

Ματς για γερά νεύρα στη Νέα Φιλαδέλφεια και τελικό σκορ 0-0 ανάμεσα σε ΑΕΚ και Παναθηναϊκό.

Στο πρώτο ημίχρονο η μεγάλη στιγμή άνηκε στην ΑΕΚ που έχασε την ευκαιρία να βρει γκολ με τον Λάζαρο Ρότα που όμως απέναντι από τον Μπρινιόλι έκανε πολύ κακό τελείωμα. Από την άλλη στον Παναθηναϊκό είχαν τεράστια παράπονα για τον διαιτητή Νταμπάνοβιτς κυρίως για το γεγονός ότι στο φινάλε του η ημιχρόνου δεν έδειξε δεύτερη κίτρινη και κόκκινη κάρτα στον Άμραμπατ που σταμάτησε την μπάλα με το χέρι. Τα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου και οι δύο ομάδες μπήκαν με το πόδι… στο γκάζι.

Ο Παναθηναϊκός είχε τριπλή (!!!) χαμένη ευκαιρία με τους Μαντσίνι, Ιωαννίδη και Τσέριν και ένα λεπτό μετά η Ένωση… απάντησε με μια επίσης σπουδαία ευκαιρία του Γιόνσον. Από κει και πέρα το ματς ήταν… σκακιέρα με τις κινήσεις και των τεχνικών από τον πάγκο, που φύλαγαν και τα μετόπισθεν. Σοβαρές ευκαιρίες δεν έγιναν, γκολ παρά το ροντέο των καθυστερήσεων δεν μπήκε και κάπως έτσι ΑΕΚ και Παναθηναϊκός… υπέγραψαν το 0-0 της Νέας Φιλαδέλφειας που κράτησε το «πράσινο» +2 στην κορυφή.