Superleague (Κ19): Η νίκη του Άρη και ο “καθρέπτης” της 1ης αγωνιστικής

Ο Άρης υποδέχτηκε τη Λαμία και έφτασε στη νίκη με ανατροπή στο σκόρ μέσα σε τρία λεπτά στην 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Κ19 της Superleague.

Αρχικά οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 40 με τον Βλαχομήτρο. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίκτες στο 70′ λόγω αποβολής του Αναγνωστόπουλου και στη συνέχεια ο Άρης κατάφερε μέσα σε τρία λεπτά να κάνει την ανατροπή. Στο 82’ ο Μπακούτσης έφερε το ματς στα ίσα, ενώ στο 85’ ο Τσαγκαλίδης διαμόρφωσε το τελικό 2-1 για τους κίτρινους.

ΑΡΗΣ: Παρίσης, Κατσουλιδης, Τσαγκαλίδης, Βασιλόπουλος, Σαλιάρης (78′ Δασκαλάκης), Πάγκος, Μαρμάριδης, Μπακούτσης, Σπαρτιάτης (43′ Μανεσίδης), Καλαϊτζης (46′ Τσαπακιδης), Κριμιτζάς (60′ Ζησοπουλος).

ΛΑΜΙΑ: Τρόπουλος, Γεωργούσης (87΄ Δαβής), Γιαννακάκος, Σεντής, Μπαγινέτας (70΄ Τσάρας), Τρούμπουλος, Τασιούλας (60΄Κίμπια), Λαμπρόπουλος (60΄ Χύσκα), Αναγνωστόπουλος, Αλτάνης (70΄ Πέλκας), Βλαχομήτρος.