Superleague: Ο Βόλος πήρε τον… αέρα της ΑΕΚ (1-0) με νέα νίκη (video)

Μετά τον αγώνα του Κυπέλλου, ο Βόλος επικράτησε 1-0 της ΑΕΚ και στο πρωτάθλημα, στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής της Super League Interwetten τερματίζοντας στην έβδομη θέση της κανονικής περιόδου. Σκόρερ του “χρυσού” γκολ ο Δουβίκας με πέναλτι.

Ο Βόλος επικράτησε 1-0 της ΑΕΚ στο Πανθεσσαλικό για την 26η αγωνιστική, τερματίζοντας έβδομος, ενώ η Ένωση πήρε την τρίτη θέση στη βαθμολογία της κανονικής περιόδου της Super League Interwetten. Την Καθαρά Δευτέρα (15/03) στις 18:30 θα γίνει η κλήρωση των playoffs, ενώ στις 19:15 αυτή των playouts.

Στα καθαρά αγωνιστικά, η Ένωση παρουσίασε σε ακόμα ένα παιχνίδι προβληματική εικόνα τόσο αμυντικά όσο και επιθετικά, με τους γηπεδούχους να το εκμεταλλεύονται και να παίρνουν ένα σπουδαίο αποτέλεσμα με εύστοχο πέναλτι του Τάσου Δουβίκα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους.