Superleague 2: Πέρασε από τη Λάρισα στο ντεμπούτο του Τσιώλη ο Ηρακλής

Επιστροφή στις νίκες για Ηρακλή με μεγάλο διπλό, δυναμικό ντεμπούτο για Τσιώλη. Ο «Γηραιός» επικράτησε 2-0 της ΑΕΛ εκτός έδρας στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Super League 2 στο πρώτο παιχνίδι του έμπειρου τεχνικού στον πάγκο της.

Πρώτη νίκη για τον Αντώνη Νικοπολίδη στον πάγκο της Προοδευτικής, η οποία λύγισε με 1-0 τον Ηρόδοτο, προερχόμενη από την ήττα με 3-0 από την ΑΕΚ Β’ στο ντεμπούτο του παλαίμαχου τερματοφύλακα στον πάγκο της. «Τρίποντο» με το καλημέρα για τον Δημήτρη Ελευθερόπουλο, καθώς η Νίκη Βόλου πέρασε με 1-0 από την ΑΕΛ FC Arena στην αναμέτρηση με τον Ηρακλή Λάρισας.

Ο Ηρακλής ήταν πολύ καλύτερος από την ΑΕΛ και δίκαια έφτασε στη νίκη. Τον δρόμο προς τη νίκη έδειξε ο Χρουσιέλ στο 62ο λεπτό, ανοίγοντας το σκορ με κεφαλιά, ενώ προηγουμένως ο «Γηραιός» είχε αγγίξει το γκολ σε τρεις περιπτώσεις. Αφού έχασε πέναλτι με τον Τόμας στο 40’, ενώ είχε δύο δοκάρια, με τον Γιουμπιτάνα (20’) και τον Αλέξιτς (53’). Τη νίκη «κλείδωσε» στο 83ο λεπτό ο Μιλούνοβιτς με κεφαλιά, όπως ο Χρουσιέλ.

Το γκολ του Κάσσου στο 20ο λεπτό αποδείχθηκε αρκετό ώστε η Νίκη Βόλου να περάσει με νίκη από τη Λάρισας επί του Ηρακλή στο ντεμπούτο του Δημήτρη Ελευθερόπουλου στον πάγκο των φιλοξενούμενων. Παρά την πίεση των γηπεδούχων στην τελική ευθεία, τα δεδομένα δεν άλλαξαν.

Πρώτη νίκη για την Προοδευτική με τον Αντώνη Νικοπολίδη στο 2ο παιχνίδι του παλαίμαχου τερματοφύλακα στον πάγκο της, αφού στο ντεμπούτο γνώρισε την ήττα με 3-0 από την ΑΕΚ Β’. Οι «βυσσινί» επικράτησαν 1-0 του Ηροδότου, με το γκολ του Ευθυμίου με κεφαλιά στο 45’+1’ να χαρίζει το «τρίποντο» στους γηπεδούχους.

Δεν ανέδειξαν νικητή οι μάχες Αιγάλεω-Χανιά (0-0) και Ηλιούπολης Επισκποπής (0-0).