Tα ξεχωριστά ρεκόρ του Φαμπιάνο: Δεν έχασε λεπτό σκοράροντας τέσσερα (καθοριστικά) γκολ!

Ο Άρης έμοιαζε εγκλωβισμένος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα με τον Πανσερραϊκό, είχε έλλειψη φρεσκάδας και φαντασίας κι όταν… ξύπνησε, έμοιαζε να είναι αργά, αλλά ο Φαμπιάνο δεν είχε “πει” την τελευταία του “λέξη”! Ο Βραζιλιάνος με απίστευτο buzzer beater “σκότωσε” με κεφαλιά τον Πανσερραϊκό χαρίζοντας πολύτιμη νίκη (1-0) στον Άρη!

Το γκολ του Φαμπιάνο καταγράφει ένα ξεχωριστό ρεκόρ: ο έμπειρος αμυντικός φέτος δεν έχασε φέτος λεπτό σκοράροντας τέσσερα γκολ!

Συγκεκριμένα, έπαιξε και στα 8+4 επίσημα ματς του Άρη (πρωτάθλημα και κύπελλο) πετυχαίνοντας όντας αμυντικός, τέσσερα γκολ.

Και τα τέσσερα ήταν καθοριστικά γκολ. Τα δυο με Αραράτ και Πανσερραϊκό ήταν τα μοναδικά και νικηφόρα. Με τους Αρμένιους στο 80′ και με την ομάδα των Σερρών στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων.

Το γκολ του Φαμπιάνο με τον ΟΦΗ ήταν καθοριστικό μια ισοφάρισε σε 2-2, αν και ο Άρης έχασε στο τέλος με 3-2, ενώ με τον Αστέρα Τρίπολης έδωσε τον… αέρα του 3-1, με το ματς να τελειώνει 3-2.