To φλας μπακ της λίγκας με την γκολάρα του Ροζ (video)

To φλας μπακ της Superleague είχε τα παιχνίδια της 9ης αγωνιστικής, όπου είχαμε την ισοπαλία του Άρη στη Νέα Σμύρνη κόντρα στον Πανιώνιο με το εξαιρετικό γκολ του Ροζ.

Διαβάστε εδώ:

Η αγωνιστική ξεκινάει με ένα συναρπαστικό παιχνίδι στη Νέα Σμύρνη, όπου τίποτε δεν ευνοεί τον Πανιώνιο, καθώς στο 41’ φεύγει ο Μαξίμοβιτς με σοβαρό τραυματισμό, για να χάσει όλη τη σεζόν, ενώ στο 48’ αποβάλλεται και ο Μιλόγεβιτς. Ωστόσο καταφέρνει να προηγηθεί του Άρη, αλλά ισοφαρίζεται πέντε λεπτά πριν το τέλος σε 1-1.

Ο πρωτοπόρος Ολυμπιακός για πρώτη φορά στη σεζόν δεν σκοράρει και μένει στο 0-0 στην Ξάνθη, περιμένοντας να δει τι θα γίνει την Κυριακή στην Τούμπα. Εκεί που ο ΠΑΟΚ υποδέχεται τον Παναθηναϊκό σε άλλο μεγάλο παιχνίδι! Ο ΠΑΟΚ ισοφαρίζει δύο φορές τον Παναθηναϊκό και το 2-2 δεν του επιτρέπει να πατήσει στην κορυφή. Είναι η δεύτερη απώλεια στην έδρα του, μετά τον Άρη.

Η Λαμία στο δευτεριάτικο παιχνίδι καταφέρνει να κάνει την πρώτη της νίκη, 1-0 επί του Ολυμπιακού Βόλου, και δείχνει ότι μπορεί να ελπίζει για κάτι καλύτερο. Έτσι μοναδική ομάδα χωρίς νίκη παραμένει ο Παναιτωλικός, που ούτε τον Αστέρα Τρίπολης καταφέρνει να νικήσει, μένοντας στο 1-1.

Πάντως η αγωνιστική επιφύλαξε και δύο συναρπαστικά παιχνίδια. Μια ακόμα ανατροπή σε αγώνα που έχανε με δύο γκολ, κατάφερε η ΑΕΛ. Ο ΟΦΗ της έβαλε δύο γκολ μέχρι το 7ο λεπτό, κάνοντας το γρηγορότερο 2-0 της ιστορίας του εκτός έδρας! Αλλά η ΑΕΛ είχε την απάντηση και επικράτησε 3-2.

Το ίδιο σκορ πέτυχε η ΑΕΚ επί του Ατρομήτου μετά από ένα ακόμα συναρπαστικό παιχνίδι στο «Σπύρος Λούης». Είναι χαρακτηριστικό ότι ο Ατρόμητος ισοφάρισε στο 89’ και έχασε στις καθυστερήσεις.

Στη βαθμολογία: Ολυμπιακός 23, ΠΑΟΚ 21, ΑΕΚ 17, Ξάνθη και ΟΦΗ 16. Στις τελευταίες θέσεις: Πανιώνιος -1, Παναιτωλικός 3, Λαμία 7, Παναθηναϊκός και Βόλος 9.

Nivea Men Best Goal: Λίντσεϊ Ροζ