Triple double για Αντετοκούνμπο στη νίκη των Μπακς

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να σημειώνει triple double χωρίς να χάσει σουτ (!), οι Μπακς επικράτησαν των Ράπτορς στο Fiserv Forum του Μιλγουόκι με 118-111 και έκαναν ακόμη ένα βήμα προς την κατάληψη του καλύτερου ρεκόρ της κανονικής περιόδου. Τα «ελάφια» ανέβηκαν στο 51-20 με τους 76ερς και τους Σέλτικς να ακολουθούν με ρεκόρ 48-22 και 49-23 αντίστοιχα.

Κορυφαίος των νικητών ήταν ο «Giannis» που ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 22 πόντους (8/8 δίποντα, 1/1 τρίποντο, 3/7 βολές), 13 ριμπάουντ, 10 ασίστ και 2 μπλοκ σε 36 λεπτά συμμετοχής. Εξαιρετικός ήταν για ακόμη ένα ματς ο Μπρουκ Λόπεζ με 26 πόντους (εκ των οποίων οι 17 στην 4η περίοδο) ενώ 20 πόντους πρόσθεσε ο Κρις Μίντλετον.

Για το Τορόντο, που έπεσε στο 35-37, ο Φρεντ Βανφλίτ είχε 23 πόντους με 11 ασίστ ενώ 22 πόντους πρόσθεσε ο Ο Τζι Ανουνόμπι και 20 ο Τζέικομπ Πέρτλ.

Επόμενος αντίπαλος των Μπακς οι Σαν Αντόνιο Σπερς, τα ξημερώματα της Πέμπτης (23/3 στις 02:00) στο Μιλγουόκι.