Zωντανά και λεπτό προς λεπτό από το Nick Galis Hall ο αγώνας του Άρη κόντρα στον Ηρακλή

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό από το Nick Galis Hall την εξέλιξη του αγώνα του Άρη κόντρα στον Ηρακλή για την 15η αγωνιστική της Basket League. Το PRESSARIS βρίσκεται στο Παλέ και σας μεταφέρει όσα διαδραματίζονται πριν και κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης.

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με Live Streaming και Cash-out (ισχύουν όροι & προϋποθέσεις)!

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: ΑΡΗΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ: 69-63

Κόψιμο του Σλαφτσάκη σε τρίποντο του Ζάρα

Τάιμ άουτ ο Καστρίτης, απομένουν 8,6”

40′ Βολές για τον Γκετσεβίτσιους (1/2), 69-63

Τάιμ άουτ ο Καμπερίδης, ακόμα 9,6”

40′ Έρμπολ ο Χάνλαν, επιθετικό ριμπάουντ και καλάθι ο Καββαδάς, 68-63

Ακόμα 24”

40′ Βολές τώρα για τον Μιλόσεβιτς (1/2), 68-61

40′ Στις βολές ο Καββαδάς (1/2), 67-61

40′ Βολές για τον Μπράουν (1/2), 67-60

Ακόμα 46” για το φινάλε

40′ Στις βολές ο Χάνλαν (2/2), 66-60

40′ Προσποίηση και μπάσιμο ο Μιλόσεβιτς, 66-58

Κόψιμο του Σλαφτσάκη στον Σούλερ σε προσπάθεια για τρίποντο

Τάιμ άουτ για τον Ηρακλή

39′ Κλέψιμο ο Μποχωρίδης και σε οργανωμένη επίθεση ο Ντραγκίτσεβιτς κάτω από το καλάθι για το 64-58

39′ Εύστοχος ο Ντραγκίτσεβιτς, ανάσα για τον Άρη, 62-58

Τάιμ άουτ για τον Άρη, απομένουν 1’59” για το τέλος του αγώνα

39′ Λάθος του Μόρις, στον αιφνιδιασμό ο Σούλερ, 60-58

38′ Χαμένο λέι απ του Μπράουν, στον αιφνιδιασμό ο Ζάρας, 60-56

37′ Με τον ίδιο τρόπο ο Μιλόσεβιτς, απαντάει ο Χάνλαν, 60-54

Πετυχαίνει καλάθι μετά από τέσσερα λεπτά ο Άρης

36′ Από κοντά ο Μιλόσεβιτς, 58-52

36′ Στις βολές ο Καββαδάς (2/2), 56-52

Τρίτο σερί άστοχο τρίποντο του Γκετσεβίτσιους

35′ Σκοράρει δύσκολα ο Χάνλαν, 56-50

Τάιμ άουτ από τον Καμπερίδη

Δύο λεπτά χωρίς καλάθι οι δύο ομάδες

34′ Στις βολές ο Μόρις (1/2), 56-48

33′ Βολές για τον Μανωλόπουλο (0/2)

33′ Τρίποντο ο Ζάρας, 55-48

32′ Κάρφωμα του Ντραγκίτσεβιτς, 55-45

32′ Μία βολή ο Γκετσεβίτσιους (0/1)

Τεχνική ποινή στον Ντέιβις, αποβάλλεται λόγω και του αντιαθλητικού στο πρώτο ημίχρονο

32′ Τρίποντο ο Ντέιβις, 53-45

31′ Δύσκολη προσπάθεια του Σλαφτσάκη, 53-42

Σχόλιο: Με τον Μόρις να σκοράρει 8 σερί πόντους και τον Μπράουν να δίνει πολύτιμες βοήθειες ο Άρης έτρεξε σερί 13-0, προσπερνώντας για πρώτη φορά στο παιχνίδι και δημιουργώντας διαφορά 9 πόντων.

ΤΕΛΟΣ Γ’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: 51-42

30′ Σούπερ Μπράουν, μπάσιμο στη λήξη της περιόδου και… 51-42

29′ Στις βολές ο Τέπιτς (1/2), 49-42

Ο Άρης τρέχει σερί 13-0

29′ Κάρφωμα του Μπράουν στον αιφνιδιασμό, 49-41

28′ Τρίποντο ο Γκετσεβίτσιους, 47-41

27′ Διείσδυση του Μπράουν και… 44-41

Ο Μόρις έχει πετύχει τους 8 τελευταίους πόντους του Άρη

Παίρνει… φωτιά το Παλέ!

26′ Τρίποντο ο Μόρις και μπροστά για πρώτη φορά ο Άρης, 42-41

25′ Εντυπωσιακό κάρφωμα-φόλοου και φάουλ του Μόρις (1/1β.), 39-41

25′ Καλάθι και φάουλ ο Ντέιβις (1/1β.), 36-41

25′ Λέι απ ο Μόρις, 36-38

24′ Καλάθι και φάουλ ο Καββαδάς (1/1β.), 34-38

24′ Ασίστ ο Ντραγκίτσεβιτς, λέι απ ο Μποχωρίδης, 34-35

23′ Τρίποντο ο Μποχωρίδης, 32-35

21′ Τρίποντο ο Ντέιβις, 29-35

18.41: Ξεκίνησε ξανά το παιχνίδι…

18.32: Σε περίπου δέκα λεπτά ξεκινάει η τρίτη περίοδος…

Πρώτος σκόρερ του Άρη ο Μποχωρίδης με 11 πόντους, ενώ για τον Ηρακλή ο Χάνλαν έχει 10 πόντους.

Άρης: 4/8 βολές, 11/20 δίποντα, 1/9 τρίποντα, 18 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα, 2 κοψίματα, 9 κερδισμένα φάουλ, 5 λάθη.

Ηρακλής: 3/4 βολές, 4/14 δίποντα, 7/13 τρίποντα, 17 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 3 κλεψίματα, 4 κοψίματα, 5 κερδισμένα φάουλ, 7 λάθη.

Σχόλιο: Βάζοντας περισσότερο πάθος και αποφασιστικότητα στο παιχνίδι του, ο Άρης μείωσε το σκορ, με τον Μπράουν να βοηθάει επιθετικά.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ: 29-32

Τάιμ άουτ για τον Άρη. Απομένουν 11,6” για το τέλος της πρώτης περιόδου

20′ Βολές για τον Χάνλαν (2/2), 29-32

20′ Κλέψιμο και καλάθι στον αιφνιδιασμό από τον Μποχωρίδη, 29-30

20′ Εύστοχος ο Μπράουν, 27-30

19′ Καλάθι του Μπράουν, 25-30

19′ Τρίποντο ο Χάνλαν, 23-30

Τάιμ άουτ ο Καστρίτης

18′ Ωραία προσπάθεια και τελείωμα με δεξί λέι απ από τον Ντραγκίτσεβιτς, 23-27

7′ Εύστοχος ο Μπράουν, 21-27

Ο Ηρακλής έχει 6/9 τρίποντα

15′ Τρίποντο του Οκερέαφορ, 19-27

15′ Πρώτο τρίποντο για τον Άρη (1/8) από τον Γκετσεβίτσιους, 19-24

14′ Τρίποντο και ο Χάνλαν, 16-24

13′ Τρίποντο ο Μανωλόπουλος, 16-21

Λάθος του Μποχωρίδη

12′ Ωραία προσπάθεια και καλάθι του Μποχωρίδη, 16-18

Ο Άρης τρέχει σερί 9-0

Τάιμ άουτ από τον Καστρίτη

12′ Σκοράρει ο Μποχωρίδης με διείσδυση, 14-18

11′ Στις βολές ο Σλαφτσάκης (1/2), 12-18

11′ Καλάθι του Σλαφτσάκη, 11-18

Σχόλιο: Εκτός ρυθμού ο Άρης, με χαμένες βολές και δύο εύκολα λάθη έδωσε την ευκαιρία στον Ηρακλή να πάρει μέχρι και διψήφιο προβάδισμα.

ΤΕΛΟΣ Α’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: 9-18

10′ Όμορφη προσπάθεια και λέι απ του Μπράουν, 9-18

9′ Στις βολές ο Μποχωρίδης (2/2), 7-18

9′ Τρίποντο ο Τέπιτς, 5-18

7′ Λάθος του Μποχωρίδη, κλέψιμο και κάρφωμα του Σούλερ, 5-15

6′ Σκοράρει ο Ντραγκίτσεβιτς, απαντάει ο Καββαδάς, 5-13

5′ Τρίποντο ο Σούλερ, 3-11

5′ Επιθετικό ριμπάουντ του Ντέιβις και… 3-8

5′ Βολές για τον Σούλερ (1/2), 3-6

4′ Εύστοχος ο Χάνλαν, 3-5

3′ Νέο φάουλ (αντιαθλητικό) και βολές για τον Μποχωρίδη (1/2), 3-3

3′ Κερδίζει φάουλ και βολές σε προσπάθεια για κάρφωμα ο Μποχωρίδης (0/2)

2′ Μόνος του κάτω από το καλάθι ο Μποχωρίδης, 2-3

1′ Τρίποντο ο Τέπιτς, 0-3

17.46: Ξεκίνησε το παιχνίδι…

Η πεντάδα του Άρη: Φλιώνης, Μποχωρίδης, Μόρις, Φιτζπάτρικ, Ντραγκίτσεβιτς.

Η πεντάδα του Ηρακλή: Χάνλαν, Σούλερ, Τέπιτς, Ντέιβις, Καββαδάς.

17.41: Πριν το τζάμπολ θα τηρηθεί ενός λεπτού σιγή για τον άδικο χαμό του 28χρονου Βούλγαρου οπαδού, Τόσκο.

17.39: Ολοκληρώθηκε η παρουσίαση των δύο ομάδων. Επευφημίες για τους “κιτρινόμαυρους”, αποδοκιμασίες για τους φιλοξενούμενους.

17.30: Αρκετά πρόσωπα του Ηρακλή βρέθηκαν στο πρόσφατο παρελθόν στον Άρη. Δείτε ΕΔΩ ποιοι είναι αυτοί.

17.21: Αρκετός κόσμος ήδη στο Παλέ, συνεχίζουν να γεμίζουν σταδιακά οι κερκίδες.

17.17Στο παρκέ οι δύο ομάδες για το τελικό τους ζέσταμα.

17.06: Στο παιχνίδι του Α’ γύρου ο Άρης ηττήθηκε 82-66 στο Ιβανώφειο, ενώ οι δύο ομάδες έπαιξαν μεταξύ τους για το Κύπελλο Ελλάδας στο Παλέ, με τον Ηρακλή να κερδίζει (63-64).

17.03: Διαιτητές της αναμέτρησης είναι οι Πουρσανίδης Γ., Τσαρούχα, Μαγκλογιάννης και κομισάριος ο Μήτσιου.

16.57: Στην αποστολή του Ηρακλή βρίσκεται ο Θοδωρής Ζάρας, ο οποίος χθες ήταν εμπύρετος και η συμμετοχή παρέμενε αμφίβολη στον σημερινό αγώνα.

16.54: Πλήρης θα παραταχθεί ο Άρης, καθώς και ο Μίλαν Μιλόσεβιτς βρίσκεται κανονικά στη δωδεκάδα. Υπενθυμίζεται πως κατά τη διάρκεια της εβδομάδας ο Βόσνιος μαζί με τους Μποχωρίδη και Ντραγκίτσεβιτς αντιμετώπισαν προβλήματα τραυματισμών.

16.50: Από ήττες προέρχονται και οι δύο ομάδες. Ο Άρης στην Πυλαία από τον ΠΑΟΚ (101-84) και ο Ηρακλής στο Ιβανώφειο από το Περιστέρι (69-76).