Άνετη νίκη του Άρη επί των Ιωαννίνων και «9 στα 9» στο μπάσκετ γυναικών

Η ομάδα Μπάσκετ Γυναικών του Άρη κέρδισε άνετα τα Ιωάννινα με 71-34 και έκανε το «9 στα 9» στον Β’ Όμιλο του πρωταθλήματος της Α2.

Η ομάδα του Σίμου Συρόπουλου πήρε τον πλήρη έλεγχο του αγώνα μετά το πρώτο δεκάλεπτο. Με επιμέρους 27-7 στη δεύτερη περίοδο και 20-2 στην τρίτη, δε δυσκολεύτηκε να φτάσει στη νίκη.

Η Νάστου με 23 πόντους οδήγησε τον Άρη στο σκοράρισμα, ενώ 12 πέτυχε η Δροοσούνη.

Τα δεκάλεπτα: 13-10, 40-17, 60-19, 71-34

Α.Σ. ΑΡΗΣ (Συρόπουλος-Τσαμπούρη): Εφραιμίδου, Καρβουνιάδου 4, Κυρπιζλίδου 2, Τζημορώτα 6, Τσιαρσιώτη, Κουμαντσιώτου 5, Παρακεντέ 3(1), Δροσούνη 12, Γκατζιώνη 2, Νάστου 23(2), Μιχαηλίδου 6(1), Ιγγλέζου 8.

ΙΩΑΝΝΙΝΑ Σ.Κ. (Αυγερινός): Ξανθοπούλου 8(1), Γιωτίτσα, Μάντζιου Ε, Μπαρτζώκα 4, Τσακτσίρα 6, Βρασταμηνού 1, Δημητριάδου 2, Παπαδιά 2, Φαγογένη 3, Παπαδοπούλου 4, Μάντζιου Δ., Πανούτσου 4.