Άνετη νίκη των νεανίδων επί του Ηρακλή, φιλικό των γυναικών με Καλαμαριά

Οι νεάνιδες του Άρη ξεκίνησαν το πρωτάθλημα τους με μία εύκολη νίκη εντός έδρας, στο Αλεξάνδρειο, επί του Ηρακλή με σκορ 61-44,για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος Θεσσαλονίκης, της ΕΚΑΣΘ 2017-2018. Παράλληλα, οι γυναίκες ετοιμάζονται για φιλικό με την Καλαμαριά.

‘Οπως ενημέρωσε το κιτρινόμαυρο τμήμα: “Οι κίτρινες ξεκίνησαν αρκετά καλά το παιχνίδι και πήραν μία διαφορά 10 πόντων από το πρώτο δεκάλεπτο ,με σκορ 22-12,την οποία διαφορά πόντων την έλεγχαν σε όλη την διάρκεια του αγώνα.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι κίτρινες έπαιξαν πολύ καλή άμυνα και ανέβασαν και άλλο την υπέρ τους διαφορά πόντων και έφτασαν εύκολα στην νίκη με σκορ 61-44.

Πρώτη σκόρερ από τον ΑΡΗ ήταν η Ρωξάνη Μπουντούκα με 18 πόντους.

Επόμενος αγώνας για τις νεάνιδες του ΑΡΗ είναι στις 10/10/2017 στις 21:00 εκτός έδρας στο γήπεδο της Πυλαίας εναντίον του παοκ, για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος Θεσσαλονίκης, της ΕΚΑΣΘ 2017-2018.

Δεκάλεπτα: 22-12, 35-22, 43-35, 61-44

Διαιτητές: Σελεβός-Τσάνταλη

ΑΡΗΣ (Κουλακιώτης-Ξενίδης): Γκρίτζαλη 13, Ουζούνη Μαρία 2, Βαντσιούρη 3, Κωφοκώτσιου 4, Γιαννουσίου 6, Νιγδέλη, Μπερμπέρη 2, Γκομπετζισβίλι 4, Ουζούνη Μάγδα, Μπουντούκα 18, Κυριακοπούλου, Αβρονιδάκη 9.

ΗΡΑΚΛΗΣ(Τζιότζιος-Τσίμου): Πάππα 3(1), Πετρίδου 2, Κιματσάκη 6, Παπά, Καλογρίδου 11(1), Θωμαϊδου 12, Βαλσαμοπούλου, Σιδηροπούλου 6, Τζέλου 2, Γραμματικοπούλου 2, Αλλεν Α., Νεφελούδη”.

Φιλικό παιχνίδι για τις γυναίκες του ΑΡΗ!

Οι κίτρινες θα δώσουν έναν φιλικό αγώνα στις 5/10/2017 στις 21:30 στο ΔΑΚ Καλαμαριάς εναντίον της γυναικείας ομάδας του Απόλλων Καλαμαριάς.

Στον αγώνα θα διατίθενται και διαρκείας για την οικονομική ενίσχυση του γυναικείου μπάσκετ του ΑΡΗ,αξίας 10 ευρώ!

5/10/2017 21:30 ΔΑΚ Καλαμαριάς Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΡΗΣ”