Άνοιξε… λογαριασμό ο Χόλμπεργκ στην νίκη (4-3) της Νόρκεπινγκ (video)

Άνοιξε… λογαριασμό ο Χόλμπεργκ στην νίκη (4-3) της Νόρκεπινγκ επί της Φάλκενμπεργκ.

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες & Κόρνερ σε κάθε αγώνα του Άρη

Ο Σουηδός επιθετικός, ο οποίος απασχόλησε τον Ιανουάριο τον Άρη και αποτελεί μια από τις περιπτώσεις που εν δυνάμει είναι στο μεταγραφικό βεληνεκές των κιτρινόμαυρων, πέτυχε το πρώτο του γκολ, με την φανέλα της ομάδας του, της Νόρκεπινγκ.

Δεν ξεκίνησε βασικός, αλλά μπήκε αλλαγή στο 24′, αντικαθιστώντας τον Νίμαν που τραυματίστηκε και λίγα λεπτά αργότερα, στο 37′ άνοιξε το σκορ στο παιχνίδι, με κεραυνό στο “γάμα”, σε ένα ματς στο οποίο έπεφταν… βροχή τα γκολ. Στο 3-2 και στο γκολ του Γ.Λάρσον έδωσε την ασίστ. Η Νόρκεπινγκ προηγήθηκε άλλες… δυο φορές, ισοφαρίστηκε και τελικά λυτρώθηκε στις καθυστερήσεις με σκόρερ τον Κ. Λάρσεν.