Άρης-Ξάνθη: Η τελευταία φορά που συναντήθηκαν στο «Κλεάνθης Βικελίδης» για το Κύπελλο (video)

Ο Άρης σήμερα υποδέχεται την Ξάνθη για τον επαναληπτικό αγώνα (14/1, 19:30) της φάσης των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με εκατοντάδες στοιχήματα & επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες, Κόρνερ!

Η τελευταία φορά που οι δύο ομάδες συναντήθηκαν στο Χαριλάου για το Κύπελλο, ήταν πριν από 10 χρόνια και πιο συγκεκριμένα στις 17 Φεβρουαρίου 2010 όταν ο Άρης με μια εξαιρετική εμφάνιση ειδικά στο πρώτο μέρος του αγώνα, τον κόσμο στο πλευρό του και τρία γκολ ουσιαστικά «καθάρισε» τον αντίπαλο και προκρίθηκε στα ημιτελικά του θεσμού.

Υπενθυμίζεται πως ο Νέτο με γκολ στο τελευταίο λεπτό τον καθυστερήσεων του πρώτου αγώνα, έστειλε ουσιαστικά το ματς σε επαναληπτικό στο Χαριλάου και οι «κιτρινόμαυροι» ..έκαναν απλώς το καθήκον τους.

Το σκορ άνοιξε ο Κάμπορα στο 17′, το 2-0 έκανε ο Αντού στο 23′ ενώ το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο αρχηγός του Άρη Σέρχιο Κόκε δίνοντας έτσι το «εισιτήριο» για τους «4» του θεσμού.