«Λύγισαν» στην παράταση οι Έφηβοι του Άρη

Την εντός έδρας ήττα με 75-76 στην παράταση από τη ΔΕΚΑ γνώρισε η ομάδα Εφήβων μπάσκετ του Άρη, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ.

Ακολούθησε το PRESSARIS και στο Instagram, για ακόμα πιο άμεση ενημέρωση στα θέματα του Άρη!

Ο αγώνας είχε δραματική εξέλιξη και κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Ο Άρης έκανε την ανατροπή στο τρίτο δεκάλεπτο και πέρασε μπροστά, αλλά το παιχνίδι πήγε στην παράταση, όπου οι φιλοξενούμενοι πήραν τη νίκη με 75-76, παραμένοντας έτσι στην πρώτη θέση.

Δεκάλεπτα: 14-11, 29-38, 51-48, 69-69 (κ.δ.), 75-76.

Άρης (Κουγιουμτζίδης-Παπαδημητρίου): Ζεϊμπέκης 7(2), Βουρτζούμης 6(2), Χρυσανθάκης, Παπαδόπουλος Σ., Καλαϊτζάκης 12(1), Ανδρέου 22(1), Νετζήπογλου 22(1), Κοτζαμανίδης 2, Χασάπης 4.

ΔΕΚΑ (Χατζηβρέττας-Μιχαηλίδης): Μπόλδογλου 6, Βενετίδης 2, Τσιμερίκας 3, Τσιροπούλης Γ. 19(1), Τσιροπούλης Μ. 14(2), Παπασάβογλου Αν. 14(2), Νούσκαλης, Παπασάβογλου Αρ. 12(2), Καλαποθαράκος 6.