Άρρωστος από την κορφή ως τα νύχια!

Όση αρρώστια έχει ο Άρης σαν ομάδα, σαν τμήμα μπάσκετ, βγήκε σήμερα στο παρκέ του “Ανδρέας Παπανδρέου”. Οι κίτρινοι ηττήθηκαν από το Περιστέρι με κατεβασμένα χέρια, έχασαν με 78-63 και τερμάτισαν στην 7η θέση της βαθμολογίας. Μετά το πρώτο δεκάλεπτο, δεν υπήρχε Άρης μέσα στο γήπεδο, μόνο το Περιστέρι.

Ξεκίνα τώρα με Bonus 125 € από την expekt.com!

Ο Άρης προηγήθηκε με 25-16 στο πρώτο δεκάλεπτο και μετά τα παράτησε. Δεν υπάρχει εικόνα του αγώνα για να γίνει σωστή κριτική, αφού δεν υπήρχε μετάδοση, όμως, χρειάζεται να δει κανείς τον αγώνα για να διαπιστώσει το πρόβλημα, όταν στην δεύτερη περίοδο η ομάδα του Βαγγέλη Αλεξανδρή πέτυχε μόλις 9 πόντους και η… αντίδρασή της στο τρίτο δεκάλεπτο ήταν να σκοράρει άλλους 9 πόντους!
Το Περιστέρι χωρίς κανένα απολύτως κίνητρο, με παίκτες πολύ περισσότερο… απλήρωτους από αυτούς του Άρη, με πολλά περισσότερα προβλήματα από τους κίτρινους, βγήκε να ευχαριστηθεί το παιχνίδι και τα κατάφερε. Προηγήθηκε με 46-34 στο 25′ και 48-36 στο 26′, έκλεισε το δεκάλεπτο στο 50-43 και ενώ όλοι θα περίμεναν τον Άρη να “ξυπνήσει”, οι κίτρινοι… άλλαξαν πλευρό και συνέχισαν να κοιμούνται. Στο 35′ η διαφορά είχε φτάσει τους 18 πόντους (65-47) για τους γηπεδούχους και την ίδια ώρα ο Πανιώνιος έχανε για πρώτη φορά το προβάδισμα από τη Καβάλα στην Καλαμίτσα (55-54 στο 34′)… Τα πάντα είχαν κριθεί, όλα από τα χέρια των παικτών του Άρη…

Τα δεκάλεπτα: 16-25, 37-34, 50-43, 78-63.

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ: Παπαντωνίου 8 (5ρ.), Καυκής 2 (9ρ., 6ασ.), Ψαρόπουλος 7 (6ασ.), Γιαννόπουλος 16 (7ρ., 2ασ.), Μανωλόπουλος 3 (1), Γιόβοβιτς 23 (2), Έντουαρντς 9 (8ρ.), Πέτρουλας 7 (4ασ.), Πρέκας, Σκουλιδάς 3, Παπαγιάννης.

ΑΡΗΣ: Μαυραειδής, Κερούς 8, Ταπούτος 7 (1), Τσαϊρέλης 4, Ντέιβις 8 (6κλ.), Κρούσιτς, Μπόγρης 8 (3ρ., 3κλ.), Μάλντροου 6 (8ρ.), Τσαλδάρης 15 (3/7δπ., 3/6τρ., 3ασ.), Βεργίνης 7.

Διαβάστε εδώ λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα, όπως σας την παρουσίασε live το PRESSARIS