«Άφησε» βαθμούς η Κ-20, 1-1 με Εργοτέλη

Δεύτερη συνεχόμενη βαθμολογική απώλεια για την Κ-20, που παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στον Εργοτέλη, σε αναμέτρηση που έγινε στην Σουρωτή για την 21η αγωνιστική. Οι «κίτρινοι» έχουν δικαιολογημένα παράπονα από τη διαιτησία, αφού στο α’ ημίχρονο δεν καταλογίστηκαν τρία πέναλτι υπέρ τους: Στο 7′ και στο 11′ έπειτα από χέρι μέσα στην περιοχή των φιλοξενούμενων και στο 33′ σε ανατροπή του Καραγιάννη.

Στην επανάληψη, ο Εργοτέλης αιφνιδίασε και προηγήθηκε στο 58′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κοζωρόνη, για να ισοφαρίσει ο Άρης στο 79′ με πλασέ του Λένου, ενώ ενδιάμεσα είχε δοκάρι με τον Παλιάτσιο (65′).

Ωστόσο, η ομάδα του Νίκου Πασσιαλή δεν μπόρεσε να φτάσει στο νικητήριο γκολ, παρά την πίεση που άσκησε μέχρι τέλους, χάνοντας μάλιστα μεγάλη ευκαιρία με τον Παλιάτσιο στο 92′.

Θα ακολουθήσει αναλυτική περιγραφή, καθώς και πλούσιο φωτορεπορτάζ από τον αγώνα.