Έκανε την αρχή η Κ19 του Άρη, 3-1 τον Παναιτωλικό

Η Κ19 του Άρη έκανε την αρχή, κέρδισε 3-1 τον Παναιτωλικό στο Δημοτικό γήπεδο Πυλαίας «Α. Καραμπουρνιώτης» για την 8η αγωνιστική δείχνοντας τον… δρόμο της νίκης και στην ανδρική ομάδα.

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με ειδικά στοιχήματα για Σκόρερ, Κάρτες, Κόρνερ σε κάθε αγώνα της Super League!

Ο Τσιρωνάς άνοιξε το σκορ στο 11′, με τον Μαρμαρίδη να διπλασιάζει τα τέρματα του Άρη εφτά λεπτά αργότερα, ενώ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στη συνέχεια ο Μπαγκαλιάνης «έγραψε» στο 58′ το 3-1, σκορ που έδωσε τη νίκη στον Άρη, που επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα, παραμένοντας έτσι κοντά στην πρώτη τριάδα της βαθμολογίας.

Άρης (Καζάνας): Παρίσης, Κατσουλίδης, Σενγκέργκης (70′ Μπαλικτσής), Βασιλόπουλος (65′ Μουρατίδης), Μπαγκαλιάνης, Καράμπελας (65′ Καλαϊτζής), Μαρμαρίδης, Μπακούτσης, Τσιρώνας, Βαβλιάκης (46′ Κοντοπούλης), Κριμιτζάς (80′ Τράκας)