Έκανε το «4Χ4» η ομάδα χάντμπολ

Αντίθετα με ό,τι συνέβη στο ποδόσφαιρο, η ομάδα χάντμπολ μπόρεσε να πανηγυρίσει την τέταρτη συνεχόμενη νίκη της στην Α2 ανδρών, κερδίζοντας τον Αρχέλαο Κατερίνης με 27-21 στη Μίκρα για την 7η αγωνιστική.

Οι «κίτρινοι» πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση και έφτασαν δίκαια στην επικράτηση, αφού είχαν σταθερό προβάδισμα στο σκορ έπειτα από το πρώτο δεκάλεπτο.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 3-4, 8-6, 15-10 (ημίχρονο), 17-15, 21-17,27-21

Η σύνθεση του Άρη: Λαγούδης, Μπαιρλής (1), Ράμμος (4), Αλμπάνης(4), Σιπόπουλος (3), Κίτσος, Τζίτζιος, Μπουκοβίνας, Καράγγελος( 9), Αναστασίου(3), Πλατής, Δελλής, Νικολάου, Καφαντάρης(3).

Πιπελίδης: «Παίξαμε πολύ καλή άμυνα»

Μετά τη λήξη του παιχνιδιού, ο προπονητής του Άρη, Ευθύμης Πιπελίδης, δήλωσε στον «Άρης FM 92,8»: «Συγχαρητήρια στους παίκτες μου. Παίξαμε πολύ καλή άμυνα σήμερα. Αυτό στο οποίο πρέπει να δώσουμε προσοχή είναι τα τελευταία λεπτά του αγώνα, όπου πρέπει να μένουμε συγκεντρωμένοι στο παιχνίδι και στον στόχο μας».