Έμειναν στο μηδέν και στα… χαμηλά Απόλλωνας και Λαμία

Σε ένα ματς με μπόλικες ευκαιρίες στο πρώτο 45λεπτο, Απόλλων Σμύρνης και Λαμία έμειναν στο 0-0 στη Ριζούπολη.

Απόλλων Σμύρνης και Λαμία χρειάζονταν νίκη για να απομακρυνθούν από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας της Super League 1 αλλά τελικά βολεύτηκαν με τον βαθμό της ισοπαλίας, μένοντας στο 0-0 στην Ριζούπολη.

Το πρώτο ημίχρονο είχε αρκετές καλές στιγμές μπροστά από τις δύο εστίες, σε αντίθεση με το δεύτερο, με την «Ελαφρά Ταξιαρχία» να βρίσκεται πλέον στο +1 από τον ουραγό, Ατρόμητο, και τους Λαμιώτες να πιάνουν τον Ιωνικός τη 10η θέση της βαθμολογίας.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων

Απόλλων Σμύρνης (Τζ. Φέστα): Κότσαρης, Ντεντάκης (76’ Παπαγεωργίου), Λισγάρας, Άλβες, Τουτουαρίμα, Φατιόν, Σλίβκα, Κάστρο (58’ Μαρτίνες), Παμλίδης (77΄Σαχλί), Ιωαννίδης, Τσιλούλης (15’ Φαν Λα Πάρα).

Λαμία (Μ. Γρηγορίου): Γκαραβέλης, Προβυδάκης (90’ Σκόνδρας), Μαρτίνεθ, Μαζουλουξής, Τζανετόπουλος, Αντέτζο, Μπεχαράνο, Ελευθεριάδης (64’ Ρόμανιτς), Τιρόνε (79’ Νούνιες), Γκέντσογλου, Αραμπούλι.

Διαιτητής: Σιδηρόπουλος
Βοηθοί: Κωσταράς, Δημητριάδης
4ος: Ευαγγέλου
VAR: Τζήλος, Χριστάκογλου