Έμεινε στον πάγκο ο Ροζ στη νίκη της Λέγκια επί της Φλόρα

Την νίκη με 2-1 πήρε η Λέγκια Βαρσοβίας απέναντι στη Φλόρα με 2-1 στο πρώτο παιχνίδι του δευτέρου προκριματικού γύρου του Champions League. Στον πάγκο έμεινε ο Λίντσεϊ Ροζ που είδε την ομάδα του να κάνει το πρώτο βήμα πρόκρισης στην επόμενη φάση.

Μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης ο Μπάρτοσζ Καπούστκα άνοιξε το σκορ για την Λέγκια, δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα του στο πρώτο ημίχρονο. Στο 53ο λεπτό ο Σάπινεν έφερε το ματς στα ίσα, με τον Λόπες στο 90+1′ να σώζει την ομάδα του και να διαμορφώνει το τελικό 2-1, δίνοντας της προβάδισμα για την ρεβάνς.

Στα άλλα παιχνίδια, ο Ολυμπιακός νίκησε με 1-0 τη Νέφτσι Μπακού, χάρη στη λόμπα του Καμαρά στο 29′. Την νίκη πήρε η Αϊντχόφεν με το εμφατικό 5-1 επί της Γαλατάσαραϊ, ενώ στο 0-0 έμειναν Σλόβαν Μπρατισλάβας και Γιούνγκ Μπόις 0-0 και τα πάντα να μένουν ανοιχτά ενόψει της ρεβάνς στην Ελβετία.