Έναν βαθμό από τον τίτλο η φοβερή και τρομερή Αλ Χιλάλ

Η ονειρική πορεία της Αλ Χιλάλ προς τον τίτλο συνεχίζεται. Η φοβερή και τρομερή ομάδα του Ζορζ Ζέσους νίκησε με ανατροπή στην έδρα της Αλ Αχλί (1-2) και πλέον αναζητά έναν βαθμό στις τέσσερις τελευταίες αγωνιστικές για να κατακτήσει το πρωτάθλημα.

Η Αλ Χιλάλ παραμένει αήττητη μετά από 30 παιχνίδια, μετρώντας 28 νίκες και μόλις 2 ισοπαλίες, ενώ έχει σκοράρει 91 τέρματα και έχει δεχτεί 19, διαθέτοντας την καλύτερη επιθετική και αμυντική λειτουργία. Μάλιστα, βρίσκεται στο +12 από την Αλ Νασρ του Κριστιάνο Ρονάλντο (86 με 74 βαθμούς).

Η Αλ Αχλί προηγήθηκε με τον Αλ Μπουραϊκάν στο 30ο λεπτό, με τον Μάλκομ να αναλαμβάνει δράση για λογαριασμό των φιλοξενούμενων στο δεύτερο μέρος. Ο Βραζιλιάνος έφτιαξε την ισοφάριση, με τον Μίτροβιτς να γράφει το 1-1 στο 52’. Για να έρθει στο 89ο λεπτό ο Μάλκομ και να υπογράψει την ανατροπή και το τρίποντο.