«Έτρεξε» και ο Άρης με επιτυχία!

Η Θεσσαλονίκη φιλοξένησε σήμερα τον 7ο διεθνή Μαραθώνιο «Μέγας Αλέξανδρος», εκεί όπου και ο Άρης έδωσε το παρών με επιτυχία, χάρη στον Αντώνη Παπαδημητρίου και τον Γιάννη Κρέκα!

Ο αθλητής του Άρη Αντώνης Παπαδημητρίου κατέκτησε την 3η θέση με χρόνο 2 ώρες 38:28. Ο δρομέας των κίτρινων τερμάτισε δύο λεπτά αργότερα από τον δεύτερο Δημήτρη Τσιούνη (2 ώρες 36:38). Την κορδέλα του τερματισμού έκοψε  ο Αιθίοπας Μεταφέρια Τέκλου Γκέτο με χρόνο 2 ώρες 18:44.

Ο άλλος αθλητής μεγάλων αποστάσεων του Άρη, ο Γιάννης Κρέκας τερμάτισε 5ος στον αγώνα δρόμου 10.000μ., που έγινε παράλληλα με τον διεθνή Μαραθώνιο, έχοντας χρόνο 33:43. Στον συγκεκριμένο αγώνα συμμετείχαν συνολικά 1.400 αθλητές και αθλήτριες.

Σημείο εκκίνησης του Μαραθωνίου ήταν η Πέλλα, ενώ σημείο τερματισμού ήταν το άγαλμα του Μεγάλου Αλεξάνδρου στην παραλία της Θεσσαλονίκης.

Ξεκίνα τώρα με Bonus 125 € από την expekt.com!