Ήττα από… Αναγνωστόπουλο και Παυλίδη πριν τον Άρη για τον Παναθηναϊκό

Φιλική ήττα από τον Απόλλωνα Σμύρνης με 0-1 γνώρισε ο Παναθηναϊκός μία εβδομάδα πριν το ματς με τον Άρη για την 3η αγωνιστική της Super League 1.

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με εκατοντάδες στοιχήματα & επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες, Κόρνερ!

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Κραγιόπουλος στο 88ο λεπτό, σε ένα παιχνίδι που επί 90 λεπτά αγωνίστηκε ο πρώην τερματοφύλακας του Άρη, Αλέξανδρος Αναγνωστόπουλος ενώ από το 60′ και μετά έπαιξε και ο πρώην μέσος των “κιτρινόμαυρων”, Μπάμπης Παυλίδης.

Παναθηναϊκός: Κότσαρης (46’ Ξενόπουλος), Βαγιαννίδης (46’ Ινσούα), Χατζηθεοδωρίδης, Κολοβέτσιος (46’ Πούγγουρας), Μαυρομμάτης (46’ Σένκεφελεντ) Νούνες, Θεοχάρης, Ζαχίντ (65’ Αθανασακόπουλος), Μολό (46’ Μπεκ), Χατζηγιοβάνης (46’ Σερπέζης), Περέα (46΄Βέργος).

Απόλλωνας: Αναγνωστόπουλος, Γκίνο (30′ λ. τρ. Κυριακίδης, 60′ Χειρίτραντας), Κύργιας, Βαφέας, Ρώσση (46′ Βιτλής), Αγρόδημος (60′ Κραγιόπουλος), Λαγός (60′ Μπλάζιτς), Καραγκούνης (60′ Μπαστιάνος), Ιριτιέρ (60′ Παυλίδης), Γιαννιτσάνης (46′ Βουό), Βάρκας (60′ Λάμπη).