Ήττα για την Κ19 του Αρη από τον ΟΦΗ

Την ήττα με 1-0 γνώρισε η Κ19 του Αρη από την αντίστοιχη ομάδα του ΟΦΗ, για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών Super League K19, σε παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο Ανάληψης Πανοράματος.

Το γκολ που έκρινε το παιχνίδι σημειώθηκε στο 66ο λεπτό από τον Πιστικό, ενώ οι νεαροί κιτρινόμαυροι είχαν τεράστια ευκαιρία για να ισοφαρίσουν, δέκα λεπτά αργότερα, με διπλό δοκάρι από τους Σταυρόπουλο και Παναγίδη.

ΑΡΗΣ (Σαλέπης): Καρακασίδης, Χατζόπουλος, Κρανιάς (85’ Αμπεριάδης), Καραμανλής, Τανούλης, Καρυπίδης (46’ Αλμύρας), Σταυρόπουλος, Σγούρος Ρ., Παναγίδης, Τσαλίκογλου (72’ Τζίμας), Μακρής (46’ Κατραντζής).

ΟΦΗ (Πατεμτζής): Μακατουνάκης, Μάρα, Ρολάκης, Χνάρης, Χότζα, Ζαχαριουδάκης, Πιστικός (78’ Φανουράκης), Φαϊτάκης (87’ Γεωργαλής), Φαταλάχ (78’ Γανόπουλος), Αποστολάκης, Σημαντηράκης (72’ Σαντοριναίος).