Ήττα… θρίλερ του Άρη (69-67) από το Περιστέρι

Σ’ ένα παιχνίδι θρίλερ, ο Άρης έχασε με σκορ 69-67 στην 2η μέρα της τελικής φάσης του Πανελλήνιου πρωταθλήματος εφήβων.

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες & Κόρνερ σε κάθε αγώνα του Άρη

Οι κιτρινόμαυροι άγγιξαν την νίκη, όμως έχασαν στις λεπτομέρειες από την αθηναϊκή ομάδα.

Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με τον Άρη μπροστά (22-24), για να κλείσει το ημίχρονο με +7 (37-44).  Οι κιτρινόμαυροι είχαν ένα κακό τρίτο δεκάλεπτο, δίνοντας το δικαίωμα στο Περιστέρι να προσπεράσει (55-53), διαφορά που παρέμεινε μέχρι την λήξη του αγώνα, με το παιχνίδι στο 69-67 και έξι δευτερόλεπτα να απομένουν οι μπάλα ήταν σε χέρια παικτών του Άρη, οι οποίοι όμως δεν κατάφεραν να βρουν κάποιο σουτ.

Σημειώνεται ότι ο Άρης έχασε και στην πρεμιέρα από τον Ολυμπιακό (69-81).

Τα δεκάλεπτα: 22-24, 37-44, 55-53, 69-67.