Ήττα με κακή εμφάνιση και αποκλεισμό για τον Τσιτσιπά από το Indian Wells (video)

Μακριά από τον καλό του εαυτό έμεινε ο Στέφανος Τσιτσιπάς που ηττήθηκε με 2-0 σετ (6-2, 6-4) σε 77 λεπτά από τον Γίρι Λεχέτσκα στην φάση των «16» του Indian Wells.

Ο Έλληνας τενίστας άργησε να μπει στο κλίμα του αγώνα και έχασε εύκολα από τον Τσέχο που θα παίξει στον πρώτο Masters προημιτελικό της καριέρας του και ο αντίπαλός του θα προκύψει από την αναμέτρηση του Μπεν Σέλτον με τον Γιάνικ Σίνερ.

Στο πρώτο σετ ο Λεχέτσκα προηγήθηκε με 5-1 και έφτασε εύκολα στο 1-0 με 6-2 ενώ το δεύτερο σετ ήταν πιο ανταγωνιστικό. Στο τρίτο game ο Τσέχος έκανε break και πήρε το πάνω χέρι με 3-1 στη συνέχεια, φτάνοντας τελικά στη νίκη με 6-4.