Ήττα του Άρη από τον ΑΟ Μαρκοπούλου στο βόλεϊ γυναικών

Η ομάδα Βόλεϊ Γυναικών του Άρη πάλεψε αλλά ηττήθηκε με 1-3 σετ από τον ΑΟ Μαρκοπούλου, στη Μίκρα, στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής της Volley League Γυναικών.

Στο πρώτο σετ ο ΑΟ Μαρκοπούλου πήρε προβάδισμα τεσσάρων πόντων με 5-9. Με δυο άσσους της Καλαποδά, ο Άρης μείωσε σε 11-12. Το Μαρκόπουλου ξανά είχε απάντηση και έκανε το 12-18. Οι «κιτρινόμαυρες» μείωσαν στους τέσσερις με 17-21, ωστόσο η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη με το Μαρκόπουλο να κατακτά το πρώτο σετ με 18-25.

Στο δεύτερο σετ, οι δυο ομάδες πήγαιναν πόντο-πόντο μέχρι το τέλος και όλα κρίθηκαν στις λεπτομέρειες με το Μαρκόπουλο να το κερδίζει με 26-28.  Στο τρίτο σετ ο Άρης πήρε ένα γρήγορο προβάδισμα με 4-1, αλλά ο ΑΟ Μαρκοπούλου ισοφάρισε και πέρασε μπροστά με 11-12.

Ο Άρης έδειξε αντίδραση και πέρασε εκ νέου μπροστά με 15-12. Οι «κιτρινόμαυρες» αύξησαν τη διαφορά στους +6, κάνοντας το 21-15 και έκαναν το 1-2 σετ με 25-18.

Στο τέταρτο σετ, το Μαρκόπουλο μετέτρεψε το 11-10 σε 11-16 αλλά ο ΑΡΗΣ δεν τα παράτησε και ισοφάρισε σε 19-19. Στο πιο κρίσιμο σημείο το Μαρκόπουλο έκανε το 20-23 και παρά την προσπάθεια του ΑΡΗ, πήρε τη νίκη με 21-25.

Σετ: 1-3 (18-25, 26-28, 25-18, 21-25)