Βόλεϊ Ανδρών: Ήττα στο Αίγιο για τον Άρη

Η ομάδα Βόλεϊ Ανδρών του Άρη ηττήθηκε με 3-1 σετ από τον Α.Ο. Αιγιαλέων, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Pre League Ανδρών.

Οι «κιτρινόμαυροι» ισοφάρισαν σε 1-1 τα σετ, όμως στο τρίτο και το τέταρτο δεν κατάφεραν να σταθούν ανταγωνιστικοί απέναντι στους γηπεδούχους.

Το πρώτο σετ ξεκίνησε με ισορροπία, όμως οι γηπεδούχοι μετέτρεψαν το 6-6 σε 11-6. Στη συνέχεια πήραν διαφορά οκτώ πόντων (20-12), πριν ξεκινήσει η αντεπίθεση του Άρη, ο οποίος μείωσε σε 22-19. Όμως Ο Αιγιαλέων πήρε το σετ με 25-21.

Ο Άρης ξεκίνησε δυνατά το δεύτερο σετ και με συνεχόμενους πόντους του Μπισέτ προηγήθηκε με 2-7. Στη συνέχεια έκανε το 3-9 και όταν οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 6-10, πραγματοποίησε νέο σερί, για το 8-16 και το 9-18. Οι «κιτρινόμαυροι κράτησαν το προβάδισμα (13-21). Ο Αιγιαλέων μείωσε σε 17-21 αλλά ο Άρης πήρε δύο σερί πόντους για το 17-23. Ακολούθησε ένα σερί 3-0 (20-23) αλλά οι φιλοξενούμενοι πήραν το σετ με 20-25.

Ο Αιγιαλέων μετέτρεψε το 0-2 σε 4-2 και στη συνέχεια έκανε το 9-4. Ο Άρης μείωσε σε 12-9 αλλά ακολούθησε ένα 3-0 για το 15-9. Οι γηπεδούχοι έκαναν το 18-11 και το 23-15 και πήραν το σετ με 25-16.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά στο τέταρτο σετ και προηγήθηκαν με 5-2 και 9-3. Ο Άρης μετέτρεψε το 11-4 σε 11-8 αλλά δεν κατάφερε να πλησιάσει περισσότερο. Η ομάδα του Αιγίου έκανε το 16-10 και το 23-13 για να πάρει το σετ με 25-13 και μαζί τη νίκη.

Τα σετ: 25-21, 20-25, 25-16, 25-13.