Ήττα του Άρη από τον Παναθλητικό στο μπάσκετ κορασίδων

Η ομάδα Μπάσκετ Κορασίδων του Άρη ηττήθηκε με 60-80 από τον Παναθλητικό στο «Nick Galis Hall», στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενες με πολύ καλή επιθετική λειτουργία, πήραν ισχυρό προβάδισμα -διαφορά 16 πόντων- από το πρώτο δεκάλεπτο (11-27) και παρά την προσπάθεια των «κιτρινόμαυρων», πήγαν στα αποδυτήρια μπροστά με διαφορά δέκα πόντων (34-44).

Η εικόνα του αγώνα ήταν παρεμφερής και στο δεύτερο ημίχρονο, με τις αθλήτριες του Άρη να μην μπορούν να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ και να δεχτούν την ήττα με 60-80.

Τα δεκάλεπτα: 11-27, 34-44, 43-58, 60-80.

ΑΡΗΣ (Τσαμπούρη – Συρόπουλος): Τσαχτσίρα, Κερασοβίτη 8(2), Παρακεντέ 11(1), Βαλαβάνη 6, Βλάχου, Γκατζιώνη, Καλόγηρου 5(1), Παπαχρήστου 9, Ρίμπα, Τόλιου 8, Μακαρώνη, Αδαμίδου 13(2).
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Αποστολίδου – Μακρής): Παπαδοπούλου, Καμπερίδου 4, Στολτίδου, Παντώτη 8(1), Βασιλείου 7, Κωνσταντινίδου 2, Δημοπούλου, Σταματάκη 24(2), Χωλοπούλου 25(2), Σύρπα 8, Κοφινά 2.