Ίντερ στον αυτόματο πιλότο!

Στην κορυφή της Serie A και μετά το τέλος της 4ης αγωνιστικής θα παραμείνει σίγουρα η Ίντερ, καθώς έκανε το απόλυτο κι έφυγε με τους τρεις βαθμούς από την έδρα της Κροτόνε (2-0).

Η ομάδα του Σπαλέτι είχε την κατοχή στο πρώτο ημίχρονο, όμως αντιμετώπισε προβλήματα στο δημιουργικό κομμάτι και δεν απείλησε ιδιαίτερα. Απ’ την πλευρά τους, οι γηπεδούχοι έδωσαν χώρο στον αντίπαλο και τους δημιούργησαν αρκετά προβλήματα στις αντεπιθέσεις.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο, όπου ο Χαντάνοβιτς είχε αρκετή δουλειά. Στα τελευταία λεπτά η Ίντερ ρίσκαρε αρκετά και ο Σκρίνιαρ έπειτα από αναστάτωση στην αντίπαλη άμυνα άνοιξε το σκορ στο 82’. Η Κροτόνε έπαιξε τα ρέστα της στο φινάλε, ανέβασε υπερβολικά τις γραμμές της και στις καθυστερήσεις (90+2’) ήρθε και η χαριστική βολή απ’ τον Πέρισιτς.