Αγκάλιασε τον τίτλο η Μπόκα, “λύγισε” στο φινάλε την Ρίβερ (video)

Στην κορυφή του πρωταθλήματος παρέμεινε η Μπόκα Τζούνιορς η οποία “λυτρώθηκε” στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα, σκοράροντας δύο τέρματα και βάζοντας φωτιά στο “Μπομπονέρα” για το τελικό 2-0 επί της μισητής Ρίβερ Πλειτ!

Οι «σενέισες» ου με τη νίκη τους αυτή αγκάλιασαν τον τίτλο του πρωταθλητή άνοιξαν το σκορ στο 84’ με γκολ του Παβόν για να γίνει… χαμός στο «Μπομπονέρα» τρία λεπτά αργότερα όταν ο Πέρεζ έκανε το τελικό 2-0.

ΜΠΟΚΑ ΤΖΟΥΝΙΟΡΣ: Οριόν, Περούσι, Κάτα Ντιάζ, Γκιγιέρμο, Μονσόν, Κούμπας, Μέλι (79’ Πέρες), Λοδέιρο, Καρίσο (68’ Παβόν), Τσάβες (61’ Γκάγκο), Οσβάλντο.

ΡΙΒΕΡ ΠΛΕΪΤ: Μπαροβέρο, Μαμάνα, Μαϊντάνα, Πεζέλα, Φανχιόνι, Κρανεβίτερ, Σάντσες, Ρόχας, Ντριούσι (70’ Μαρτίνες), Μόρα, Γκουτιέρες (70’ Καβενάγκι).