Αμυντική λειτουργία Άρη: Σχεδόν… 7 αγωνιστικές ώρες χωρίς να δεχθεί γκολ!

Τέταρτη σερί νίκη για τον Άρη στο πρωτάθλημα της Super League, έκτη συνολικά, με τους “κιτρινόμαυρους” να έχουν δεχθεί σε επτά αγώνες μέχρι στιγμής, μόλις τρία γκολ.

Τελευταία φορά που ο Άρης δέχθηκε κάποιο τέρμα, ήταν τα δύο από τον ΠΑΣ Γιάννινα, στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα, στο “Κλεάνθης Βικελίδης” στις 27/9.

Έκτοτε, ο Άρης έχει σχεδόν αγγίζει τις… 7 αγωνιστικές ώρες, χωρίς να δεχθεί κάποιο γκολ. Κράτησε το μηδέν στην εστία του, στο δεύτερο ημίχρονο με τους Ηπειρώτες, αλλά κυρίως στα ματς με τους Παναθηναϊκό, Απόλλων Σμύρνης, Αστέρα Τρίπολης και Παναιτωλικό που ακολούθησαν.

Αν προσθέσει κανείς και τον αγώνα με τον Βόλο, ο Άρης έχει καταφέρει στα πέντε από τα επτά του ματς να μην δεχθεί γκολ στο πρωτάθλημα. Στα ματς που δεν δέχθηκε γκολ κέρδισε με το ίδιο σκορ, 1-0, είτε εντός, είτε εκτός έδρας.