Αποβολή Μάβραϊ με δυο κάρτες σ’ ένα λεπτό και βαριά ήττα της Αλβανίας (0-4)

Αποβολή Μάβραϊ στο 22′ και βαριά ήττα της Αλβανίας (0-4) από την Σκωτία στο πλαίσιο του 1ου ομίλου της Γ’΄κατηγορίας.

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες & Κόρνερ σε κάθε αγώνα του Άρη

Στο 22ο λεπτό της αναμέτρησης και ενώ το σκορ ήταν 0-1 ο ποδοσφαιριστής του Άρη έκανε ένα σκληρό φάουλ πάνω στον Φόρεστ για το οποίο δέχθηκε την κίτρινη κάρτα, αλλά στην συνέχεια έσπρωξε τον Κρίστι και αυτή του η ενέργεια τιμωρήθηκε με κόκκινη κάρτα.

Αυτό σημαίνει ότι θα είναι τιμωρημένος στον επόμενο αγώνα της Αλβανίας, κάτι που σημαίνει ότι δεν θα απουσιάσει από τις υποχρεώσεις του με τον Άρη.

Οι Σκωτσέζοι πήραν το προβάδισμα στο σκορ στο 14’ με τον Φρέιζερ και οκτώ λεπτά αργότερα τα πράγματα έγιναν ακόμη πιο βατά γι’ αυτούς, αφού ο Μαβράι αποβλήθηκε.

Έχοντας αριθμητικό πλεονέκτημα, η Σκωτία διπλασίασε τα τέρματα της στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φλέτσερ, ενώ στην επανάληψη ανέλαβε δράση ο Φόρεστ, ο οποίος βρήκε δύο φορές δίχτυα (55’, 67’) διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.