Αποστολή εξετελέσθη στη Δράμα (1-3)

Έστω και με μέτρια απόδοση στο φινάλε, η γυναικεία ομάδα του Άρη πήρε το «τρίποντο» στην εκτός έδρας αναμέτρησή της με τον Ερμή Δράμας, τον οποίο κέρδισε με 1-3 σετ για την 5η αγωνιστική της Α2 κατηγορίας.

Η ομάδα του Πασχάλη Φούσκα ήταν αρκετά καλή στα δύο πρώτα σετ, τα οποία κατέκτησε με άνεση, αλλά στην συνέχεια έχασε την αυτοσυγκέντρωσή της και μπήκε σε περιπέτειες. Το τρίτο σετ χάθηκε χωρίς αντίσταση και το τέταρτο κρίθηκε στις λεπτομέρειες, αφού ο Άρης βρέθηκε να χάνει από τους γηπεδούχους, ισοφάρισε και τελικά έφτασε στο νικηφόρο 22-25 κάνοντας ένα σερί 0-3.

Οι «κίτρινες» κρατούν, πάντως, το θετικό αποτέλεσμα από την συγκεκριμένη αναμέτρηση, αφού αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη νίκη τους και πλέον έχουν 12 βαθμούς έπειτα από 5 αγώνες.

Τα σετ: 20-25, 14-25, 25-17, 22-25.

Η σύνθεση του Άρη (Φούσκας): Αποστολίδου, Κόλια, Μέλκα, Πασσιά, Συμεωνίδου -λ, Ωρολογοπούλου, Παντζαρτζίδου, Πέτρου, Καλανταρίδου, Κοσμά.

Ξεκίνα τώρα με Bonus 125 € από την expekt.com!